نهایت علم elmend

ربات های همه کاره بوستون داینامیکس، صنعت را متحول می کنند!

ربات های همه کاره بوستون داینامیکس، صنعت را متحول می کنند!

به گزارش نهایت علم شرکت ˮبوستون داینامیکسˮ می خواهد با به کارگیری ربات های همه کاره خود، تحول بزرگی در حوزه صنعت ایجاد نماید.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، شرکت "بوستون داینامیکس"(Boston Dynamics) آماده است تا ربات های خویش را به صورت قابل ملاحظه ای در معرض نمایش بگذارد. تمرکز هم اکنون بر ربات چهارپای همه کاره معروف به "اسپات"(Spot) است که اولین بار در ژوئن ۲۰۲۰ به صورت تجاری ارائه شد.
"زاک جکوفسکی"(Zack Jackowski)، مهندس ارشد پروژه اسپات اظهار داشت: ما ربات هایی داریم که در اطراف مکان هایی مانند کارخانه های تولیدی، کارخانه های شیمیایی و تأسیسات راه می روند. از ربات ها برای جمع آوری داده هایی در مورد آنچه در این تاسیسات رخ می دهد، استفاده می شود.
جکوفسکی افزود: گرفتن اطلاعات تکرار پذیر و باکیفیت بالا از اسپات، می تواند به شرکت ها کمک نماید تا ایمنی و کارآیی را بگونه ای بالا برند که پیش تر انجام نشده بود.
باآنکه بوستون داینامیکس تمایل دارد که اسپات را در اقداماتی مانند پخش ویدئو و رقصیدن با موزیک مورد استفاده قرار دهد اما شرکت "هیوندای"(Hyundai) هم اکنون آنرا برای گشت زنی در کارخانه "کیا"(Kia) واقع در شهر گوانگ میونگ کره جنوبی به کار گرفته است.
هیوندای، این ربات را به دوربین حرارتی و فناوری "LiDAR" مجهز کرده است که به آن امکان می دهد انسان ها را ببیند، باز یا بسته بودن درها را تشخیص دهد، سیستم های دمای بالا را بررسی کند و خطرات ناشی از آتشسوزی را تشخیص دهد.
همچنین، ربات اسپات را میتوان از راه دور کنترل کرد تا کارمندان اداری بتوانند کارخانه را از یک مکان مرکزی رصد کنند.
هیوندای می خواهد در صورت موفقیت آمیز بودن این آزمایش، نواحی گشت زنی ربات را گسترش دهد و استقرار در نواحی دیگر را در نظر بگیرد.
از اسپات برای بازرسی نیروگاه های هسته ای، سکوهای نفتی و محل ساخت و ساز هم استفاده شده است. همینطور آنرا برای تشخیص نشانه های کووید-۱۹ هم مورد استفاده قرار داده اند.
این ربات زرد و سیاه، در برنامه های آموزشی ارتش فرانسه و همینطور توسط پلیس نیویورک هم به کار گرفته شد. پلیس نیویورک، نام آنرا به "دیگ داگ"(Digidog) تغییر داد.
ناسا هم درحال آموزش دادن اسپات است تا در نهایت آنرا برای جستجوی نشانه های زندگی روی مریخ به کار بگیرد.
بوستون داینامیکس، اسپات را اولین بار در ژوئن ۲۰۲۰ به بازار تجاری عرضه نمود و آنرا رباتی چابک معرفی نمود که از پله ها بالا می رود، از زمینهای ناهموار به آسانی عبور می کند و می تواند به مکان هایی برود که دیگر ربات ها توانایی رفتن به آنها را ندارند.
بوستون داینامیکس، در سال ۱۹۹۲ تأسیس شد و ابتدا بر پژوهش و توسعه تمرکز کرد. این شرکت، بخش اعظم بودجه خویش را از "وزارت دفاع آمریکا"(USDOD) دریافت کرد.
بوستون داینامیکس اعلام نمود که از زمان ارائه عمومی، چند صد روبات اسپات را به فروش رسانده است و مدل پایه آن حدود ۷۵۰۰۰ دلار هزینه دارد.
"رابرت پلیتر"(Robert Playter)، مدیرعامل اجرایی این شرکت اظهار داشت: من انتظار دارم که ما به تولیدکننده ربات های جدید با قابلیت های پیشرفته تبدیل شویم. من فکر می کنم که مقرر است هر سه یا پنج سال یک مرتبه، یک ربات جدید با هدف صنعتی جدیدی عرضه نماییم.
رباتی برای حمل و نقل کالاهای انبار
به قول پلیتر، بوستون داینامیکس می خواهد دیگر ربات تجاری خود معروف به "استرچ"(Stretch) را بعنوان یک دستگاه حمل و نقل برای جعبه عرضه نماید که میتوان از آن در هر قسمت از انبار بهره برد.


خرید آنلاین طی دوره همه گیری کووید-۱۹ سبب شده است که احتیاج به خدمات کارآمد برای انجام سفارشات به شدت افزایش یابد.
پلیتر افزود: احیانا تریلیون ها جعبه وجود دارد که هر سال با دست در آمریکا بارگیری و تخلیه می شوند. این یک کار بزرگ است؛ کوهی از مواد که باید جا به جا شوند. استرچ در واقع ابزار قدرتمندی است که به مردم در جابجا کردن این جعبه ها کمک می نماید.
این اولین ربات بوستون داینامیکس است که تنها برای انجام یک کار خاص توسعه یافته و گفته می شود که در هر ساعت می تواند ۸۰۰ جعبه را جابجا کند.
به قول بوستون داینامیکس، استرچ را میتوان بدون احتیاج به پیکربندی پرهزینه یا سرمایه گذاری در زیرساخت های جدید نصب کرد چونکه این ربات، یک پایه متحرک کوچک دارد که به آن امکان می دهد در فضاهای تنگ حرکت نماید و هنگام چیدمان انبارها، از سطوح شیب دار بالا برود.1400/07/21
09:07:50
5.0 از 5
1044
تگهای خبر: آمریكا , آنلاین , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم