نهایت علم elmend

دستگاه سنجش غلظت محلول های مختلف ساخته شد

دستگاه سنجش غلظت محلول های مختلف ساخته شد

رفرکتومتر دستگاه سنجش غلظت محلولهای مختلف توسط محققان یک شرکت دانش بنیان به تولید رسید.به گزارش نهایت علم به نقل از معاونت علمی و فناوری، وهاب سلگی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: «رفرکتومتر» برای اندازه گیری و نمایش غلـظت محلول های شفاف و غیر شفاف در آزمایشگاه های تحقیقاتی و واحدهای کنترل کیفی کارخانجات صنعتی طراحی شده است.
وی اضافه کرد: سهولت استفاده، دقت و قابلیت اطمینان بالا در اندازه گیری، دستگاه رفرکتومتر ایران ساخت را به یک انتخاب مناسب برای صنایع، شرکتهای دانش بنیان تولیدی و مراکز تحقیقاتی تبدیل نموده است.
به گفته مدیر این شرکت دانش بنیان، این تجهیز آزمایشگاهی، با اندازه گیری ضریب شکست نور و انجام محاسبات پیچیده و چند مرحله کالیبراسیون، غلظت نمونه مورد نظر را در واحد بریکس و ضریب شکست اندازه گیری می کند.
وی اظهار داشت: تمامی مدلهای رفرکتومتر برای گستره وسیعی از کارکردها همچون صنایع غذایی، صنایع دارویی، صنایع شیمیایی، صنایع پتروشیمی، صنایع نوشیدنی و بهداشتی مناسب می باشد.
سلگی افزود: رفرکتومتر آزمایشگاهی وسیله ای برای اندازه گیری دقیق غلظت و ضریب شکست محلول ها در واحد بریکس که در صنایع مختلف تولیدی و تبدیلی و همینطور در آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کاربردهای فراوانی دارد. اندازه گیری غلظت بعضی از اسیدها و مواد معدنی غیرآلی، آمونیاک، الکل، روغن های صنعتی، محصولات و حلال های آلی، محلول های نمکی، بعضی از چسب ها و رنگ ها به واسطه رفرکتومتر ممکن می شود.
وی افزود: در صنایع موتور و وسایل نقلیه اندازه گیری غلظت ضدیخ، روان کننده ها و روغن ها از رفرکتومتر استفاده می شود. کنترل غلظت بعضی از محلول های پسماند همچون مواردی است که رفرکتومتر در آن به کار می آید.


منبع:

1400/08/30
11:32:17
5.0 از 5
632
تگهای خبر: تحقیقات , تولید , دانش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
نهایت علم