نهایت علم elmend
معاون نخبگان و سرآمدان بنیاد ملی نخبگان خبر داد

ثبت نام ۵۲۰۰ نفر در فراخوان دوم شناسایی جذب نخبگان

ثبت نام ۵۲۰۰ نفر در فراخوان دوم شناسایی جذب نخبگان

به گزارش نهایت علم، معاون نخبگان و سرآمدان بنیاد ملی نخبگان از ثبت نام5۲۰۰ متقاضی در سامانه شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاههای اجرایی در فراخون دوم بنیاد ملی نخبگان اطلاع داد.به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، عباس ابراهیمی، با اشاره به مشکلات و چالش های موجود در بخش اشتغال، اشاره کرد: مشکل عدم اشتغال تخصصی مستعدان یکی از چالش های فضای نخبگانی کشور است و بنا بر این بنیاد ملی نخبگان امسال تلاش دارد نه فقط از طرق مختلف این مشکل را کم کند بلکه آنان را برای رسیدن به اشتغال موثر حمایت کند تا این افراد ضمن قرارگیری در جایگاه شغلی مرتبط، بتوانند اثرگذاری بهینه در جامعه داشته باشند.

ابراهیمی تصریح کرد: هدف از اشتغال نخبگانی، تنها اشتغال نیست بلکه اثرگذاری این افراد است. به همین دلیل در اسفندماه سال گذشته، دولت بخشنامه جذب و به کارگیری نخبگان در دستگاه های اجرائی را به تصویب رساند تا این مصوبه با همکاری بنیاد ملی نخبگان و سازمان امور اداری و استخدامی اجرائی شود.

معاون نخبگان و سرآمدان بنیاد ملی نخبگان افزود: همین طور شیوه نامه شناسایی مربوط به بخشنامه جذب در خرداد ماه سال جاری تصویب و ابلاغ گردیده و دستگاه های اجرائی مکلف شدند که بر طبق این شیوه نامه و شناسایی نخبگان که توسط بنیاد ملی نخبگان به انجام می رسد، جذب نخبگان را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با اعلان اینکه بنیاد ملی نخبگان در فراخوان اول ۲۲۰۰ نفر متقاضی جذب در دستگاه های اجرائی را داشته، اظهار داشت: از این تعداد ۵۵ درصد در مقطع دکتری، ۳۵ درصد مقطع کارشناسی ارشد و نزدیک به ۱۰ درصد نیز در مقطع کارشناسی بودند و از میان متقاضیان فراخوان اول حدود ۴۰ درصد شرایط استعدادی لازم را جهت معرفی به سازمان اداری و استخدامی دارا بودند.

وی با اشاره به ثبت نام ۵۲۰۰ نفر در فراخوان دوم نیز اظهار داشت: در فراخوان دوم شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه های اجرائی از میان ۵۲۰۰ متقاضی شناسایی برای بخشنامه جذب، ۲۳۰۰ نفر شرایط اولیه را دارا بوده و پرونده ایشان در کارگروه شناسایی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ابراهیمی با اعلان اینکه اصلی ترین کانون ارزیابی که با بنیاد ملی نخبگان همکاری می کند کانون ارزیابی ارتش است، اضافه کرد: در مرحله اول پرونده متقاضیان جذب در دستگاه های اجرائی بررسی گردید و افرادی که شرایط اولیه را داشتند به کانون های ارزیابی عرضه شدند و روند بررسی افراد متقاضی در مرحله دوم نیز در دست بررسی می باشد و همانند پروسه مرحله اول افراد در گروههای ۲۰۰ نفره پس از ارزیابی به سازمان اداری و استخدامی کشور معرفی می گردند که پروسه جذب آنها در دستگاهها شروع شود.

ابراهیمی همین طور از تدوین شیوه نامه نگهداشت نخبگان با همکاری سازمان اداری و استخدامی آگاهی داد و اظهار داشت: این شیوه نامه حاوی مسیر شغلی است و معیاری برای استمرار شرایط بهره مندی از تسهیلات بخشنامه است، که به زودی تدوین و به دستگاهها ابلاغ می شود.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ او در آخر با اعلان اینکه دامنه معرفی مستعدان و نخبگان برای جذب، وزارتخانه ها، مؤسسات دولتی و شرکت های عمومی غیردولتی هستند، اظهار داشت: سازمان اداری و استخدامی بر طبق نیاز دستگاهها برای جذب، افراد را به دستگاهها معرفی خواهدنمود.

منبع:

1401/07/04
11:11:59
5.0 از 5
161
تگهای خبر: تخصصی , دستگاه , شركت , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
نهایت علم