نهایت علم elmend

نشانه های بیماری پوستی در بیماران مبتلا به كووید-19

نشانه های بیماری پوستی در بیماران مبتلا به كووید-19

پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود، نشانه های در ارتباط با بیماری های پوستی متفاوت را در بیماران مبتلا به كووید-۱۹ ارزیابی كردند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، بررسی جدید پژوهشگران آمریکایی نشان داده است که بعضی از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بعد از برطرف شدن عفونت، از مشکلات پوستی مداوم رنج می برند. پژوهشگران در بررسی بیماران بهبود یافته کووید-۱۹ دریافتند که نشانه های بیماری در آنها به صورت کامل بهبود نمی یابد.
این گروه پژوهشی در این پروژه، حدود ۱۰۰ بیمار بهبود یافته کووید-۱۹ را که نشانه های بیماری پوستی در آنها وجود داشت، مورد بررسی قرار دادند و مدت زمان باقی ماندن نشانه ها را هم ارزیابی کردند.
مدت زمان باقی ماندن نشانه های بیماری در بین افراد مورد بررسی، به صورت میانگین ۱۲ روز بود. بیماری هایی مانند موربیلیفرم و کهیر، به ترتیب هفت و چهار روز در بیمارانی که کووید-۱۹ آنها تایید شده بود، باقی ماندند و حداکثر زمان باقی ماندن آنها ۲۸ روز بود. اختلال "پاپولواسکواموس"(Papulosquamous) به صورت میانگین ۲۰ روز طول کشید. "سرماسوزک"(chilblains) که به قرمز شدن انگشتان دست و پا می انجامد و در این مورد خاص، "COVID toes" نامیده می شود، ۱۵ روز در بیمار مشکوک به کووید-۱۹ و ۱۰ روز در بیماری که کووید-۱۹ او تایید شده بود، باقی ماند اما نشانه های این بیماری در شش نفر از بیماران، حداقل ۶۰ روز و در دو بیمار که کووید-۱۹ آنها تایید شده بود، ۱۳۰ روز باقی ماند.
"اسثر فریمن"(Esther Freeman)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: یافته های ما، بیمارانی را نشان داده است که نشانه های بیماری پوستی ناشی از کووید-۱۹ به خصوص COVID toes را در خود دارند. یافته های این پژوهش، آگاهی ما را در مورد اثرات بلندمدت کووید-۱۹ در اندام های متفاوت بدن بالا می برد. پوست می تواند روزنه ای برای ورود التهاب به درون بدن باشد. ما به پزشکان سفارش می نماییم که نشانه های بیماری پوستی را در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ مورد ارزیابی قرار دهند.
منبع:

1399/08/10
13:50:44
5.0 از 5
1139
تگهای خبر: آمریكا , پژوهشگر , فرم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم