نهایت علم elmend

تحقیق درباره بیماری آرتروز در فضا

تحقیق درباره بیماری آرتروز در فضا

به گزارش نهایت علم بخش تحقیقات ایستگاه فضایی بین المللی به تازگی در حساب کاربری خود در توییتر تصویر جدیدی از ˮکیت روبینزˮ(Kate Rubins) فضانورد ناسا و مهندس پرواز مأموریت ˮاکسپدیشن ۶۴ˮ منتشر نموده است.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، در تصویر جدید که انتشار یافته، کیت روبینز در حال انجام آزمایش جذاب دیگری است. در زمین هیچ داروی اصلاح کننده بیماری برای بیماری آرتروز وجود ندارد. حال فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی در فضا در حال انجام مطالعه ای هستند که می تواند به کشف چنین درمانی منجر شود.
آرتروز بیماری بسیار شایعی است که در تمام مناطق جغرافیایی دیده می شود. به این بیماری، ساییدگی مفصل، ورم مفاصل و استخوان ها و آماس مفصلی استخوانی هم گفته می شود.
آزمایش مذکور "بررسی سیستم میکروفیزیولوژیکی غضروف، استخوان و غشاء زلالی با استفاده از پلت فرم چند منظوره جی"(MVP Cell-۰۶) نام دارد و محققان با استفاده از آن یک مدل بیولوژیکی جهت بررسی اثرات پرواز فضایی بر بیماری اسکلتی - عضلانی ایجاد می کنند. صدمه دیدگی مفصلی امکان دارد بعد از از دست دادن غضروف و استخوان به یک بیماری التهاب مفصل یا آرتریت که این بیماری "آرتروز بعد از سانحه"(post-traumatic osteoarthritis) نامیده می شود، منجر شود. این تحقیقات می تواند به توسعه داروهایی برای پیشگیری از پیشرفت این بیماری منجر شود.
منبع:

1399/10/15
00:50:17
0.0 از 5
976
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
نهایت علم