نهایت علم elmend

تشعشعات هسته ای فرانسه در دهه 1960 از صحرای آفریقا به این كشور بازگشت!

تشعشعات هسته ای فرانسه در دهه 1960 از صحرای آفریقا به این كشور بازگشت!

گفته می شود ابری متشکل از گرد و غبار در صحرای بزرگ آفریقا که رادیواکتیوی است، درحال بازگرداندن تشعشعات آزمایش های هسته ای فرانسه در دهه ۱۹۶۰ به این کشور است و مانند یک بومرنگ به این کشور بازمی گردد.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، می گویند هرچه بکارید همان را درو خواهید کرد، اما گاهی درستی این ضرب المثل ثابت نمی گردد. حالا یک سازمان غیردولتی فرانسوی معروف به "ACRO" گزارش داده است که ابری از گرد و غبار رادیواکتیوی مانند یک بومرنگ در حال بازگشت به فرانسه است.
فرانسه آزمایشات هسته ای خویش را در دهه ۱۹۶۰ در صحرای بزرگ آفریقا که بزرگترین صحرای گرم جهان است، انجام داد و الان به نظر می آید که این تشعشعات در حال بازگشت به این کشور هستند. باآنکه این تشعشعات برای سلامتی انسان خطرناک تلقی نمی شوند، اما بازگشت آنها به فرانسه کنایه آمیز است.
سازمان ACRO ادعا می کند "سزیم-۱۳۷" که محصول شکافت هسته ای بوجود آمده در انفجارهای هسته ای است، در ابرهایی از گرد و غبار به فرانسه بازگردانده می شوند. این سازمان غیردولتی بعد از انجام آزمایش روی گرد و غبار به تازگی آمده از صحرای بزرگ آفریقا که در منطقه "ژورا" نزدیک مرز فرانسه با سوئیس جمع آوری کرده بود، به این نتیجه رسید.
این سازمان در اطلاعیه ای اظهار داشت: با عنایت به رسوبات همگن در یک منطقه وسیع، بر طبق این نتیجه تحلیلی ACRO تخمین می زند که ۸۰ هزار بشکه در هر کیلومتر مربع "سزیم -۱۳۷" وجود داشته باشد. این آلودگی رادیواکتیوی که از فاصله ای بسیار دور می آید، حاصل از آزمایش های هسته ای فرانسه در ۶۰ سال پیش است.
پروفسور "پدرو سالازار کاربالو" دانشمند دانشگاه "لاگونا" که مسئول آزمایش این ابر گرد و غبار است، به یورونیوز گفت این ماده کاملاً بی خطر است. او همینطور مسئول آزمایش گرد و غبار برآمده از طوفان های شدید در سال ۲۰۲۰ بود که خیلی از فرودگاه ها را تعطیل کرد.
منبع:

1399/12/19
15:02:49
0.0 از 5
702
تگهای خبر: دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
نهایت علم