نهایت علم elmend

هوش مصنوعی مناظره گر ساخته شد

هوش مصنوعی مناظره گر ساخته شد

به گزارش نهایت علم شرکت آی بی ام(IBM) یک سیستم هوش مصنوعی توسعه داده است که در بحث و جدل با انسان ها شرکت می کند و حتی گاهی می تواند در یک مجادله پیروز شود و دیگران را قانع کند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، هوش مصنوعی(AI) در سالهای اخیر پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است و حتی گاهی اوقات بسیار شبیه به انسان می شود. حالا در مقاله جدیدی که در مجله Nature انتشار یافته است، شرکت "IBM" سیستمی را توسعه داده است که می تواند با انسان ها بحث کند و حتی گاهی پیروز شود.
محققان می گویند: ما این سیستم معروف به "پروژه مناظره گر"(Project Debater) را عرضه کرده ایم که یک سیستم مباحثه کننده خودمختار است که می تواند با انسان ها وارد یک بحث رقابتی شود و یک سیستم خارق العاده است.
در آزمایش های این سیستم، به هوش مصنوعی فقط 15 دقیقه فرصت داده شد تا روی موضوع های مورد بحث تحقیق کند و برای بحث و گفتگو آماده شود و هر بار، موفق به تشکیل یک بیانیه آغازین و حتی استدلال لایه به لایه شد.
البته در بیشتر موارد، انسان ها در مناظره با این سیستم پیروز شدند، اما در یک مورد این هوش مصنوعی بود که توانست نظر و موضع 9 انسان را تغییر دهد.
"کریس رید" در نقد این سیستم می نویسد: "پروژه مناظره گر" یک گام اساسی در توسعه فناوری استدلال و کار با استدلال ها بعنوان پدیده های محلی است. موفقیت های آن یک نگاه اجمالی از چگونگی کار یک سیستم هوش مصنوعی با شبکه ای از استدلال هایی است که توانایی اقناع و تغییر نظر انسان ها را دارد.
وی ادامه داد: با عنایت به موج اخبار جعلی، دو قطبی شدن افکار عمومی و فراگیری استدلال های ضعیف، این سیستم باعث کاهش نیاز فوری به انسان برای پشتیبانی از انسان در ایجاد، پردازش، پیمایش و به اشتراک گذاری استدلال های پیچیده میشود. یک پشتیبانی که هوش مصنوعی می تواند قادر به تأمین آن باشد.
به عبارت دیگر، این هوش مصنوعی جدید برای جایگزین شدن با انسان طراحی نشده است، بلکه برای پشتیبانی از انسان در ایجاد استدلال های بهتر و منطقی تر با تفاوت های بیشتر است.
منبع:

1400/01/02
18:21:29
5.0 از 5
1113
تگهای خبر: توسعه , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم