نهایت علم elmend
درنشست خبری مطرح شد؛

متخصصان از سابقه های زیرساختی جهت تهیه واكسن بهره برده اند

متخصصان از سابقه های زیرساختی جهت تهیه واكسن بهره برده اند

به گزارش نهایت علم دبیر کارگروه واکسن ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: متخصصان از سابقه های زیرساختی جهت تهیه واکسن بهره برده اند تا مخاطرات را به حداقل برسانند.به گزارش نهایت علم به نقل از مهر، هومن کاغذیان ظهر یکشنبه در کنفرانس خبری افتتاح خط ویال تزریقی شرکت «داروسازی اسوه» عنوان کرد: ما در کشورمان واکسن سازی را از حدود ۱۰۰ سال پیش داشته ایم.
کاغذیان با اشاره به اینکه واکسن هایی که در آن سبب ایمن سازی و آخر بیماری شده اند بر اساس پلتفرمی است که ما کار می نماییم، یعنی جواب خویش را پس داده اند اظهار داشت: فرق بین دارو و واکسن واضح است، واکسن بدن را نسبت به بیماری خاص تجهیز و مقاوم می کند چونکه بدن با آن بیماری عفونی مبارزه می کند اما دارو موضع هدف می رود و درد را از بین می برد.
دبیر کارگروه واکسن ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: ما باید زیرساخت هایی را فراهم نماییم که در کشور قدمت دارند و عوارض آن شناخته شده است و بیماری هایی را مثل فلج اطفال و آبله و هاری را ریشه کن کرده است و ما در مورد زیرساخت های این موارد در حال فعالیت و کار هستیم.
وی ضمن اشاره به اینکه زیرساخت های دیگر موارد مخصوص به خویش را دارند عنوان داشت: ما از روشن ترین سابقه زیرساختی واکسن بهره برده ایم و متخصصان ما روی آن کار کردند تا مخاطرات را به حداقل برسانیم.
کاغذیان بیان داشت: پلت فرم ما را در دنیا معتبر است و چندین شرکت بر روی آن در حال کار هستند و صادرات هم کرده اند در مورد آن پاسخ خوبی را دریافت شده است.
دبیر کارگروه واکسن ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان داشت: ما در تولید واکسن ویروس را غیرفعال می نماییم و بعد تائیده غیرفعالی را توسط آزمون های معتبرسازی شده انجام و بعد چالش های حیوان در ۳ مرحله و ۳ نوع حیوان انجام و در صورت پاسخ مثبت با قوانین سخت گیرانه سازمان غذا و دارو وارد فاز انسانی می شود.


منبع:

1400/01/29
20:59:12
5.0 از 5
1184
تگهای خبر: پلت فرم , توسعه , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
نهایت علم