نهایت علم elmend

آزمایش موفقیت آمیز سپر خورشیدی تلسكوپ فضایی ناسا

آزمایش موفقیت آمیز سپر خورشیدی تلسكوپ فضایی ناسا

به گزارش نهایت علم ناسا آزمایش سپر خورشیدی تلسكوپ فضایی جیمز وب خویش را با موفقیت انجام داده است. وظیفه این سپر حفاظت از تلسكوپ یاد شده در مقابل تشعشعات شدید خورشیدی است.به گزارش نهایت علم به نقل از نیواطلس، ناسا امیدوار است با پرتاب تلسكوپ جیمز وب به فضا بتواند از رازهای كیهانی تازه ای پرده بردارد. انتقال این تلسكوپ به فضا بارها به دلیل مشكلات بودجه ای و برخی مسائل فنی به تعویق افتاده است و امید می رود در نهایت در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به فضا فرستاده شود.
قرار است برای كسب اطمینان از پرتاب ایمن تلسكوپ جیمز وب به فضا، تلسكوپ مورد اشاره به روشی ایمن و با الهام از هنر ژاپنی اوریگامی تا زده شود و بعد از رسیدن به محل استقرار تلسكوپ مورد اشاره باز شده و فعالیت خویش را آغاز كند.

سپر محافظ خورشیدی این تلسكوپ در آخرین مرحله استقرار آن باز می شود و ساختار شش ضلعی آن به تدریج شكل می گیرد. در نهایت آینه های طلایی بزرگ تلسكوپ جیمز وب جمع آوری اطلاعات را از فضا آغاز می كنند.
محل استقرار تلسكوپ مورد اشاره در فاصله یك میلیون و ۶۱۰ هزار كیلومتری از كره زمین است و ابعاد سپر محافظ خورشیدی آن به اندازه یك زمین بازی تنیس است. این محافظ متشكل از پنج لایه پلیمر از جنس پلیمری به نام كاپتون است و در لایه های بیرونی آن از آلومینیوم برای افزایش سطح محافظت استفاده شده است.

1398/08/02
00:56:10
5.0 از 5
4281
تگهای خبر: فضا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم