نهایت علم elmend

تشخیص زودهنگام بیماران مبتلا به كرونا با آزمایش خون

تشخیص زودهنگام بیماران مبتلا به كرونا با آزمایش خون

به گزارش نهایت علم هر زمان که افراد به بخش اورژانس بیمارستان رجوع می کنند حدودا همیشه یک آزمایش خون برای تشخیص زودهنگام علایم گرفته می شود. حالا محققان دانشگاه فناوری ˮآیندهوونˮ فناوری توسعه داده اند که توسط آن می توانند سریع تشخص دهند که آیا فرد به کرونا هم مبتلا است یا خیر.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از آی او، علاقه افراد جهان به اختراع جدیدی که توسط دانشگاه فناوری آیندهوون(TU / e) و بیمارستان کاترین در هلند توسعه یافته است در حال افزایش می باشد چون که این الگوریتم که "CoLab score" نام دارد می تواند بعنوان جایگزینی برای آزمایش سریع پی سی آر برای بیماران "کووید-۱۹" باشد. الگوریتم مذکور برپایه تغییراتی که ویروس کرونا در خون بوجود می آورد قادر به تشخیص این بیماری است.
این الگوریتم را "روبن دنیر"(Ruben Deneer ) از دانشگاه فناوری آیندهوون و "آرجن کاری بوئر" (Arjen-Kars Boer ) شیمی دان بالینی از بیمارستان کاترین ابداع کردند.
بوئر اظهار داشت: سال قبل در اوج انتشار کرونا ما به این فکر افتادیم که چرا ابزار سریع تری وجود ندارد که بتواند کووید-۱۹ را شناسایی کند. در یک اتاق اورژانس(ED) مهم می باشد که هر چه سریع تر پزشکان تشخص دهند آیا بیمار به کرونا مبتلا است یا خیر. برای این کار ما آغاز به بررسی اطلاعاتی کردیم که قبلاً داشتیم. از بیمارانی که به اتاق اورژانس رجوع می کنند آزمایش خون گرفته می شود که این عمل اسکن سریع نامیده می شود. خون آنها برای ۳۰ مورد مختلف آزمایش می شود. ما از خود پرسیدیم که آیا تغییرات جزئی هم در خون وجود دارد که مشخصه کووید-۱۹باشد؟ آیا می توانیم نوعی بارکد فوری قابل شناسایی پیدا کنیم؟ و بله ما توانستیم.
منبع:

1400/02/01
23:01:56
5.0 از 5
1290
تگهای خبر: آینده , توسعه , دانش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم