نهایت علم elmend
معاونت علمی اعلام كرد؛

بومی سازی محصولات گلوگاهی و تحریمی صنعت پتروشیمی

بومی سازی محصولات گلوگاهی و تحریمی صنعت پتروشیمی

معاونت علمی و فناوری اعلام نمود 200 مجموعه دانش بنیان و غیر دانش بنیان در راه بومی سازی محصولات گلوگاهی و تحریمی صنعت پتروشیمی فعالیت می نمایند تا نیاز این حوزه را برطرف سازند.به گزارش نهایت علم به نقل از معاونت علمی و فناوری، یکی از راه های اثرگذار در توسعه فناورانه کشور در ایام سخت اقتصادی و اعمال تحریم ها، استفاده از ظرفیت داخلی و دانشی جوانان و متخصصان کشور است.
کسانی که توان کافی برای کمک به ایران در گذر از این روزها و رساندن کشور به قله های پیشرفت و توسعه یافتگی را دارند. یکی از نقاط کلیدی و حساس کشور که نیاز به استفاده از این توان تخصصی دارد، صنایع کشور است. صنایعی که طی سالهای اخیر با کمک همین دانش بومی، مسیر نوینی را برای توسعه علمی و فناورانه خود یافته اند.
اما شاید برگزاری رویدادهای فناورانه یکی از بهترین و مؤثرترین راه ها برای تسهیل مسیر ورود دانش، تحصص و فناوری به صنایع باشد. به همین دلیل نیز صنعت پتروشیمی دو سالی است میزبان «رویداد هدفمند پشتیبانی از ساخت داخل» است. رویدادی که توسط ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی برگزار می گردد و فرصتی مناسب برای اثبات نقش دانش، خلاقیت و تخصص شرکت های دانش بنیان به کشور است.
دومین دوره این رویداد که ۲۷ بهمن ماه سال ۹۹ انجام شد منجر به جذب و مشارکت بیش از ۲۰۰ شرکت دانش بنیان و غیر دانش بنیان، شامل سازندگان و تامین کنندگان کالاها و خدمات شد. در این رویداد ۷۰ تفاهم نامه همکاری به امضا رسید تا تولید و بومی سازی کالاها و خدمات گلوگاهی و مبتنی بر تحریم ها در کشور شتاب گیرد.
این تفاهم نامه ها بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال ارزش افزوده برای کشور به دنبال داشته است. آمارها گواهی می دهد که تعداد تفاهم نامه ها با دانش بنیان ها نسبت به سال گذشته، ۳ برابر، ارزش قراردادهای منعقد شده ۸ برابر و تعداد شرکت های حاضر ۳ برابر رشد داشته است.
«حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی» رویدادی است که به دنبال تحقق اهداف ماموریت کلان اقتصادی کشور در خصوص پشتیبانی از ساخت داخل با اتکاء به توانمندی های داخلی است و هر سال در جزیره کیش انجام می شود. شناسایی چالش ها و نیازهای فناورانه صنایع و سازمان های حوزه پتروشیمی، ارائه توانمندی شرکت های دانش بنیان و فناور و شتاب دهنده های حوزه آب و انرژی و شکل گیری شبکه ای میان اجزای اصلی زیست بوم فناوری و نوآوری در این عرصه نیز از مهم ترین اهداف مشارکت ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این رویداد فناورانه است.

1400/02/06
14:15:39
5.0 از 5
981
تگهای خبر: انرژی , تخصصی , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم