نهایت علم elmend

تصاویر تعجب آور زمین از منظر ایستگاه فضایی بین المللی

تصاویر تعجب آور زمین از منظر ایستگاه فضایی بین المللی

به گزارش نهایت علم توماس پسکه(Thomas Pesquet)، فضانورد آژانس فضایی اروپا بعد از ورود به ایستگاه بین المللی فضایی در ماه آوریل ۲۰۲۱ به سرعت آغاز به گرفتن تصاویری از فاصله ی ۲۵۰ مایلی(۴۰۲ کیلومتر) از سطح زمین کرد.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از دیجیتال ترندز، تصاویری که این فضانورد فرانسوی ثبت کرده خیره کننده هستند و مجموعه ای با شکوه از مناظری را نشان می دهند که سیاره ی ما را منحصر به فرد می کند.
در این جا بعضی از تصاویر ثبت شده توسط پسکت را از هفته های اول حضورش در ایستگاه بین المللی فضایی می بینیم. او مقرر است برای مدت پنج ماه دیگر در فضا بماند و انتظار می رود تصاویر جالب دیگری هم از فضا به زمین بفرستد.پسکه در توضیح این عکس نوشت این تصویر رود نیل سفید در آفریقا است که البته در حقیقت آبی رنگ استقسمت هایی از آسیا که به رغم فرا رسیدن بهار هنوز در آن برف یافت می شودتصویری از یخچال طبیعی عظیم اوپسالا(Upsala) در جنوبی ترین خشکی آمریکای جنوبیتصویری از شهر مکه در شبفضاپیمای سایوز روسیه که به ایستگاه بین المللی متصل شده استپسکه در توضیح این عکس نوشته است: این سیاره مریخ نیست، بلکه سیاره ی زمین خودمان استمنبع:

1400/02/30
13:07:40
5.0 از 5
1033
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
نهایت علم