نهایت علم elmend

ادغام ۲ فناوری انرژی پایدار در ایتالیا

ادغام ۲ فناوری انرژی پایدار در ایتالیا

به گزارش نهایت علم بزرگترین شرکت خدمات و یک مرکز تحقیقاتی در ایتالیا آزمایشی را شروع کرده اند و هدف آنها تولید انرژی خورشیدی و رشد جلبک های ریز به صورت همزمان است.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از آی او، شرکت "انرژی سبز انل"(Enel Green Power) در حال آزمایش تکنولوژی جدید در نزدیکی ناپل است. هدف آنها تولید انرژی خورشیدی و رشد جلبک های ریز به صورت همزمان است. ایتالیا می خواهد نشان دهد که امکان تلفیق دو فناوری پایدار وجود دارد. کشت جلبک پایدار می باشد چونکه دی اکسید کربن ماده مغذی جلبک است. جلبک ها قادرند نور خورشید را به صورت موثر به انرژی قابل استفاده تبدیل کنند.
شرکت انل این آزمایش را با همکاری مرکز تحقیقاتی Enea انجام می دهد. در این مرکز ۲۶۰۰ دانشمند در مورد فناوری های جدید، انرژی و توسعه فناوری اقتصادی پایدار آزمایشاتی را انجام می دهند.
برای این منظور یک کارخانه آزمایشی در مرکز Enea در ناپل ساخته خواهد شد تا نحوه تلفیق فناوری های خورشیدی و ریز جلبک ها را مورد بررسی قرار داده و نشان دهد.
این آزمایش شامل پرورش ریز جلبک هایی با ارزش تجاری بالا(بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ یورو برای هر کیلوگرم) با استفاده از یک سیستم کشت کاملاً تلفیقی با آرایه ای از صفحات خورشیدی است. هم اکنون انل و Enea اطلاعات دقیقی در اینباره عرضه نکرده اند.1400/03/02
13:17:12
5.0 از 5
928
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
نهایت علم