نهایت علم elmend
نگاهی به اخبار رسانه های جهان

وحشت انسان ها از آیدا

وحشت انسان ها از آیدا

«گاردین» در گزارشی با عنوان «روبات هنرمند» نوشته است: آیدا روباتی است که در بین انسان ها، وحشت به پا کرده است. این زن، اگر بشود به آن گفت زن، کار خویش را در هنر با نقاشی آبستره یا انتزاعی شروع کرد و بعد به نقاشی از خود پرداخت.


آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ که هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهم ترین اخبار دنیا را روایت می کند، مطلب بالا را عنوان کرده است.
به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، برخی اخبار امروز (۳ خردادماه) روزنامه های جهان به شرح زیر است:
_ خبر نخست روزنامه «فایننشال تایمز» از مقابله با ویروس هندی نوشته است: اطلاعات تازه خبر می دهد که واکسن های مقابله با کرونا قادر به مهار ویروس جهشی هندی هم هست.
این روزنامه در گزارش دیگری با عنوان «دگرگونی جهان» نوشته است: کشتن جورج فلوید، توسط یک افسر سفیدپوست در آمریکا تاریخ پرخشونت آمریکا ضد سیاهان را آشکار و همه معترضان جهان را در یک نهضت تازه شکل گرفته، متحد کرد. تصویرهای نژادپرستانه قرن های گذشته، در یک سال گذشته زنده شدند. دبورا دوگلاس، تحلیل گر سیاسی نوشته است: ۹ دقیقه و ۲۰ ثانیه، برای خفه کردن یک سیاه که جهان را به صدا درآورد.
_ «گاردین» در گزارشی با عنوان « رودررو با صهیونیسم» نوشته است: یهودیان آمریکا، حالا برای مقابله با اسرائیل قیام کرده اند. شعاری در دست زن سالخورده یهودی در خیابان ها دیده می شود که می گوید صهیونیسم یعنی نسل کشی. آربل آنگل، سردبیر یک نشریه یهودی هم نوشته است که من در راه پیمایی با فلسطینیان و در همبستگی با آنها در سال ۲۰۱۴ تنها بودم. اما حالا، تنها نیستم. جاناتان فریدلند، تحلیل گر سیاسی انگلیس گفته است: اسرائیل باید بداند، حالا وزن انتقادات ضد آن سنگین شده است. در تظاهرات همبستگی با فلسطینیان در ۱۵ می، حضور یهودیان، پدیده ای غریب بود و الان اعجاب انگیز.
* از حاشیه خبرها:


«گاردین» در گزارشی با عنوان «روبات هنرمند» نوشته است: آیدا روباتی است که در بین انسان ها، وحشت به پا کرده است. این زن، اگر بشود به آن گفت زن، کار خویش را در هنر با نقاشی آبستره یا انتزاعی شروع کرد. بعد به نقاشی از خود پرداخت.
آیدا، اولین روبات هنرمند فراواقعی است که آثارش در موزه طراحی تمدن، به تماشا گذاشته خواهند شد. حالا پرسش جهان هنر این است: چه بر سر هویت و خلاقیت می آید؟ آنچه انسان تا به امروز به خاطر آنها فخر می فروخت.
یک گروه برنامه ساز، روبات ساز، کارشناس هنر و روانشناسان برای ساخت روبات آیدا کار کرده اند. با این روبات، جایگاه انسان در هنر، چه خواهد شد؟1400/03/04
10:16:37
5.0 از 5
976
تگهای خبر: آمریكا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم