نهایت علم elmend
رییس جدید ناسا:

ویروس كرونا احیانا در آزمایشگاه تولید شده است!

ویروس كرونا احیانا در آزمایشگاه تولید شده است!

نهایت علم ویروس کرونا احیانا در آزمایشگاه تولید شده است!


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، "بیل نلسون" سناتور سابق دموکرات ایالت فلوریدا و مدیر تازه منصوب شده ناسا در یک رویداد مجازی اظهار نظرهای عجیب و غریبی در مورد چین، بحران کووید-19 و امنیت ملی آمریکا کرد و این تصور را بیان کرد که ممکنست ویروس کرونا از یک آزمایشگاه در چین به بیرون درز کرده باشد.
البته این ادعا را نباید بی چون و چرا پذیرفت، برای اینکه مطرح کردن این که چین مقصر شیوع این همه گیری جهانی است، بدون ارائه شواهد متقن و علمی درست نیست.
"نلسون" اظهار داشت که ایالات متحده باید حواسش به چینی ها باشد و برای ادعای خود به گزارش های غیر رسمی در خصوص این که ویروس کرونا می تواند از آزمایشگاهی در موسسه ویروس شناسی ووهان آمده باشد، تکیه کرد.
وی اظهار داشت: آنها[چینی ها] در فضا بسیار پرخاشگرانه و تهدید کننده عمل می کنند و ما باید نگران باشیم. این قابل نادیده گرفتن نیست.
اگرچه رشد و نشت ویروس کرونا از یک آزمایشگاه در ووهان نا ممکن نیست و حتی اگر کوشش های فضایی این کشور "تهاجمی" توصیف شود، باز هم پیشرفت چین در فضا هیچ ارتباطی به ایجاد تصادفی یک بیماری همه گیر جهانی ندارد. البته همانطور که دانشمندان در مورد منشاء شیوع ویروس کرونا می گویند، عدم وجود شواهد دلیل بر نادرست بودن این فرض نیست.
با فرض این که ویروس کرونا از آزمایشگاه ووهان به بیرون درز کرده است، ممکنست هیچ گاه اثبات نشود، چونکه این میکروارگانیسم ها بطور طبیعی عمر کوتاهی دارند. ضمن این که تصور این که دانشمند یا دانشمندانی در چین یا هرجای دیگر دنیا، عمداً به چنین ویروسی اجازه دهند از محدوده سالم و حفاظت شده آزمایشگاه بیرون رود، دشوار است.
اما موضوع گیج کننده در مورد سوءظن های رئیس جدید ناسا این است که ناسا یک سازمان دولتی است که برای پیشبرد منافع بشر در فضا به وجود آمده است، نه اپیدمیولوژی. بدین سبب احساس می شود که رئیس جدید این آژانس فرافکنی می کند و طرح این مساله هیچ ارتباطی با کاوش در فضا ندارد و در بهترین حالت گمراه کننده است.
با این حال در موضوع اکتشافات فضایی، چین بسیار پیشرفت کرده است. هفته گذشته این کشور نخستین مریخ نورد خودرا بر روی سیاره مریخ فرود آورد که یک جهش نمادین رو به جلو در هدف خود برای پر کردن شکاف فضایی بین خود و ایالات متحده است.
"نلسون" نیز بعنوان رئیس جدید ناسا از نقش چین بعنوان یک رقیب جدی در صنعت فضایی نام برده است، اما ارتباط مشخصی میان این مساله و شیوع ویروس کرونا دیده نمی گردد.1400/03/05
23:02:24
5.0 از 5
1202
تگهای خبر: آمریكا , تولید , دانش , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم