نهایت علم elmend
در گزارش نهایت علم عنوان شد؛

واكسیناسیون كامل بالغین و گروه های پرخطر تا دی انجام می شود

واكسیناسیون كامل بالغین و گروه های پرخطر تا دی انجام می شود

نهایت علم: رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه در آذر و دی واکسیناسیون کامل برای گروه های پرخطر و بالغین انجام می شود، اظهار داشت: زیرساختهای تولید این واکسنها توسط تولیدکنندگان ایرانی فراهم می شود.دکتر مصطفی قانعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه از مهرماه امسال، خیلی از واکسن ها را در کشور بصورت موجود داریم، اظهار داشت: از همین خردادماه، تولید واکسن شروع می شود و به بازار می رسد که در صف مقدم تولید این واکسن ها «کووایران» و واکسن پاستور هستند.
وی با اعلان اینکه همین طور به ترتیب سایر تولیدکننده های ایرانی واکسن نیز به این فرآیند اضافه می شوند، اظهار داشت: پس خردادماه ورودی واکسن است برای اینکه در دنیا هم در این زمان واکسنی برای فروش به کشور ما وجود ندارد.
به گفته رییس کمیته مقابله با کرونا، همین طور تا مهرماه این میزان تولیدات واکسن به ۲۵ میلیون دوز در ماه می رسد و طی ۶ ماه ۱۵۰ میلیون دوز واکسن خواهیم داشت که بدین واسطه نیاز کشور تامین خواهد شد.
قانعی با اعلان اینکه با این اوصاف در آذرماه و دی ماه واکسیناسیون کامل برای گروه های پرخطر و بالغین انجام می شود، اظهار داشت: در امتداد تعجیل در تولید واکسن، هر یک از شرکت های فناور ایرانی با شرکت های تولید کننده واکسن قرارداد منعقد نمودند تا زودتر واکسن با زیرساخت های موجود به تولید برسد.
رئیس کمیته مقابله با کرونا افزود: برای سرعت کار در حوزه واکسن کرونا با زیرساخت های موجود واکسن تولید در پیش گرفته شده است؛ برای اینکه ما نمی توانستیم از صفر شروع نماییم.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این که قبل از شیوع ویروس کرونا قرار بود شهر واکسن راه اندازی شود، آیا شرکت های تولیدکننده واکسن کرونا در این شهر واکسن مستقر می شوند یا خیر؟، بیان کرد: اندیشه شهر واکسن به خاطر کرونا عملی نشد چون هر یک از شرکت های فناور با شرکت های تولیدی وارد قرارداد شدند تا سریع تر واکسن کرونا را به ثمر برسانند اما درباب واکسن های دام، طیور و آبزیان می توانیم پیش بینی نماییم که تا یک سال آینده چندین زیرساخت بزرگ برای تولیدشان داشته باشیم.
قانعی اشاره کرد: می توان چنین اظهار داشت که چندین شرکت فناور فعال در عرصه کرونا داریم ولی برای تولید سایر واکسن ها زیرساخت های بزرگی تا یک سال دیگر خواهیم داشت.
وی درباب تامین تجهیزات ساخت واکسن کرونا برای تولید کنندگان واکسن در کشور اظهار داشت: از قبل چندین شرکت دانش بنیان تولیدکننده تجهیزات فعالیت می کردند که شرکت های تامین کننده زیرساخت واکسن های کرونا نیاز خودرا بواسطه این شرکتها رفع می کردند و در بعضی موارد به خرید خارجی روی می آوردند.
رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با اعلان اینکه تا آذر و دی ماه واکسیناسیون انجام شده است، افزود: این واکسیناسیون به سبب ایجاد زیرساخت توسط تولیدکننده واکسن و داروی فعال در گذشته برای شرکت های فناور موجود است.

1400/03/17
13:16:10
5.0 از 5
924
تگهای خبر: آینده , تولید , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
نهایت علم