نهایت علم elmend
یك فعال حوزه بلاك چین :

مدعیان مخالفت با فیلترینگ انجمن بلاكچین را تعلیق كردند

مدعیان مخالفت با فیلترینگ انجمن بلاكچین را تعلیق كردند

به گزارش نهایت علم یک فعال حوزه بلاک چین با انتقاد از تعلیق فعالیت انجمن بلاکچین، اظهار داشت: متأسفم برای دولتی که خودرا مخالف فیلترینگ معرفی می کند، اما در عمل مبادرت به فیلتر کردن و لطمه زدن به انجمن ها می کند.


دریافت 25 MB
مینا مهرنوش در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه فعالین حوزه بلاکچین در انجمن بلاچین گرد هم آمدند تا از تکنولوژی بلاکچین استفاده کنند، اظهار داشت: آینده دنیا، در حوزه ی تکنولوژی بلاکچین تعریف شده است. بسیاری از رخدادها در زمینه نشر اطلاعات و داده که به نظر غیر امکان دارد، در این عرصه امکان پذیر شده است.
وی افزود: در کشور ما نیز بعد از فاجعه سقوط شاخص بورس در سال گذشته، توجه مردم به سمت بازار ارز دیجیتال که در زمینه بلاکچین است، جلب شد.
وی اضافه کرد: باتوجه به این رغبتی جاده شده نیاز به یک نهاد رگولاتور داشتیم و داریم که متأسفانه نه دولت و نه مجلس شورای اسلامی اقدامی برای ایجاد این نهاد رگولاتوری انجام ندادند. مردم سرمایه خودرا وارد بازار ارزهای دیجیتال کردند، اما در صرافی های بدون مجوز گرفتار کلاه برداری شدند. در چنین شرایطی و در صورتیکه نهادهای سیاست گذار گرفتار انفعال بودند، انجمن بلاکچین مبادرت به انتشار یک لیست از صرافی های بدون مجوز رمز ارز کرد که تعدادی هم دستگیر شدند که همچون آنها می توان به صرافی BRG اشاره نمود.
مهرنوش افزود: برخی افراد و صرافی هایی که به سبب دستگیری مدیر صرافی مذکور، منافع شأن به خطر افتاده بود و مافیای این حوزه هستند، مشکلاتی را در بخش های مختلف ایجاد کردند که انجمن بلاکچین چندین مرتبه درباره آن هشدار داد.
این فعال حوزه اقتصاد دیجیتال با اشاره به اقدام تازه وزارت کشور در تعلیق فعالیت انجمن بلاک چین اشاره کرد: واقعاً متأسفم برای دولتی که کارنامه درخشانی در زمینه بورس نداشته است و هیچ اقدام مفیدی هم در حوزه ساماندهی بازار رمزارزها و بلاکچین نداشته است و زمانی که یک نهاد مبادرت به راهنمایی و ایجاد آگاهی برای مردم می کند، فعالیت آنرا متوقف می کند. بهتر بود اگر مشکلی هم وجود داشت، در محیط انجمن ابتدا تفهیم شود نه این که با تهمت و برخورد نامناسب با اعضای این انجمن برخورد شده و سپس اجازه بازگشت به کار داده شود؛ در صورتیکه به اعتبار این انجمن لطمه خورده است.
وی اشاره کرد: متأسفم برای دولتی که خودرا مشتاق دموکراسی می داند و تاکید می کند که به نهادهای خصوصی و مردمی اعتماد دارد و خودرا مخالف فیلترینگ می داند، اما رفتارشان دقیقاً فیلتر کردن است و لطمه به انجمن ها و تشکل ها است؛ این رفتار با انجمن بلاکچین سبب می شود که سایر تشکل ها و انجمن ها مبادرت به آگاهی رسانی به مردم نکنند. با وجود این که وظیفه وزارت ارتباطات است که به حوزه بلاکچین رسیدگی کند، اما در شب انتخابات وزارت کشور اعلام می کند که انجمن بلاکچین را به رسمیت نمی شناسد و نهادی برای روشنگری مردم وجود نداشته باشد تا دیتای صحیح و مناسبی در اختیار مردم قرار بگیرد و بتوانند بطور مناسبی در این عرصه فعالیت کنند.
به گزارش نهایت علم به نقل از مهر، معاون اجتماعی وزارت کشور ۲۵ خرداد ماه در نامه ای خطاب به هیأت مدیره انجمن بلاک چین از تعلیق فعالیت این انجمن آگاهی داد. در این نامه آمده است: «با عنایت به گزارش های واصله در خصوص اقدامات مغایر با اساسنامه و خلاف تعهدات آن انجمن و لزوم رسیدگی و بررسی گزارش های واصله تا حصول نتیجه و تصمیم گیری نهایی درباب آن انجمن، مقتضی است از تاریخ ابلاغ این تذکر تا اطلاع ثانوی کارهای آن انجمن بطور کامل متوقف شود».
این انجمن فعالیت خودرا در سال ۹۶ بعنوان یک سازمان مردم نهاد در امتداد ترویج فناوری بلاکچین آغاز نموده است. این انجمن در نهایت در تاریخ ۹۸/۴/۲۴ با نام انجمن فناوران زنجیره بلوک در اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری بعنوان سازمان مردم نهاد و انجمنی علمی و غیر انتفاعی به شماره ثبت ۴۷۷۰۰ و شناسه ملی ۱۴۰۰۸۴۷۰۶۷۰ به ثبت رسید و برای اطلاع عموم آگهی شد.»منبع:

1400/03/29
11:20:23
5.0 از 5
511
تگهای خبر: آینده , تكنولوژی , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم