نهایت علم elmend

تجربه رانندگی متفاوت با یك سیستم اخطار دهنده جدید

تجربه رانندگی متفاوت با یك سیستم اخطار دهنده جدید

به گزارش نهایت علم یکی از مواردی که در حین رانندگی امکان دارد برای برخی رانندگان آزار دهنده باشد توقف طولانی پشت چراغ قرمز است. اما ظهور یک فناوی نوین سبب رهایی افراد از این حس ناخوشایند خواهد شد.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، به تازگی چراغ های راهنمایی هوشمندی توسعه داده شده اند که با اتصال به صفحه نمایش تعبیه شده روی داشبور خودرو(همانند سامانه ماهواره ای ناوبری جهانی) به رانندگان اطلاع می دهند که برای عبور راحت از چراغ قرمز چه سرعتی می بایست داشته باشند و اگر راننده در هر صورت پشت یک چراغ قرمز ماند، این صفحه نمایش اطلاعات در ارتباط با مدت زمان ماندن تا چراغ سبز بعدی را دریافت و به وی اطلاع خواهد داد.
این فناوری از جهاتی بسیار کاربردی است چون که سبب صرفه جویی در مصرف سوخت و زمان می شود و به صورت قابل توجهی از زمان توقف خودرو ها در جاده ها به علت ماندن در پشت چراغ قرمز می کاهد.
این چراغ های راهنمایی هوشمند می توانند اطلاعات را از فاصله حداکثر دو سوم مایل(یا یک کیلومتر) به ماشین های مجهز به این فناوری منتقل کنند.
شرکت دولتی "Highways England" و شرکت مشاوران زیرساختی "Amey" بعد از آزمایش این فناوری جالب دریافتند که چراغ های راهنمایی با هدف حذف توقف های غیرضروری تا یک چهارم از میزان انتشار گازهای آلاینده حاصل از خودرو ها می کاهند.
هنگامی که وسایل نقلیه حرکت می کنند، تولید گازهای آلاینده افزایش می یابد و قطع این روند تولید کربن دی اکسید و نیتروژن اکسید را به ترتیب ۲۷ و ۱۷ درصد می کاهد.
سالانه حدود هفت میلیون نفر به علت آلودگی هوا جان خویش را از دست می دهند. این فناوری که با عنوان "Green Light Optimal Speed Advisory" شناخته می شود قبلاً در خیابان های A۲ و M۲ در جنوب شرقی انگلیس و در خیابان A۴۵ بیرمنگام آزمایش شده است.
آخرین آزمایشی که جهت بررسی این فناوری صورت گرفت حدود چهار ماه به طول انجامید و ۸۲۵ هزار پوند هم هزینه در بر داشت. آخرین آزمایش در دو بزرگراه در منطقه منچستر بزرگ انجام شد. محققان طی این مطالعه میزان انتشار گاز خودرو مجهز به این فناوری و خودروی فاقد این فناوری را سنجیدند. بعد از آن محققان شاهد بیشترین میزان کاهش انتشار وسیله نقلیه سنگین بودند چونکه این نوع وسایل نقلیه معمولا آلودگی هوا بیشتری ایجاد می کنند.1400/04/03
14:27:59
5.0 از 5
451
تگهای خبر: توسعه , تولید , خودرو , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم