نهایت علم elmend

نبوغ درحال آماده شدن برای ثبت یك ركورد دیگر

نبوغ درحال آماده شدن برای ثبت یك ركورد دیگر

نهایت علم: آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا بتازگی در حساب کاربری خود در اینستاگرام با انتشار ویدیویی از زمان نهمین پرواز بالگرد مریخی نبوغ آگاهی داد.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا نوشت: نهمین پرواز بالگرد مریخی مقرر است بلند پروازانه ترین و چالش برانگیزترین پرواز او باشد. بنابر برنامه ریزی محققان احیانا این پرواز چهارم ماه ژوئیه صورت خواهد گرفت.
هدف و خواسته محققان پشتیبان این مأموریت از بالگرد مریخی نبوغ در این پرواز به شرح زیر است:
سفر در حدود ۲۰۴۱ فوت(۶۲۵ متر)
رسیدن به سرعت پنج متر بر ثانیه
۱۶۷ ثانیه پرواز کردن
ثبت تصاویر رنگی از سفر
این بالگرد "مریخی" تابحال هشت پرواز موفق در سیاره سرخ داشته است و با کمک دوربین های خود موفق به ثبت تصاویر جذابی شده است. در تنها پروازی که این بالگرد با مشکل مواجه گردید پرواز ششم بود که در نهایت در آن هم با موفقیت فرود آمد. بالگرد مریخی نبوغ در پرواز ششم خود یک ناهنجاری را تجربه نمود اما با موفقیت توانست فرود آید. «هاوارد گریپ»(Håvard Grip) از بخش رهبری بالگرد نبوغ آزمایشگاه پیش رانش جت ناسا در آن باره اظهار داشت: در ابتدا همه چیز خوب پیش رفت اما چند ثانیه نبوغ گرفتار یک اشکال شد که جریان تصاویر را از دوربین ناوبری آن به کامپیوتر داخلی آن قطع کرد. داده ها نشان داده است که خطایی در خط تصاویر منتقل شده توسط دوربین ناوبری نبوغ رخ داده است. این سبب از بین رفتن یک تصویر واحد شد.
در آخرین پرواز(هشتمین) این بالگرد به مدت ۷۷.۴ ثانیه پرواز کرد و ۱۶۰ متر به سمت یک محل فرود جدید که در فاصله حدود ۱۳۳.۵ متر از مریخ نورد استقامت قرار دارد، طی کرد و سایه خویش را در یک تصویر ثبت نمود.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1400/04/12
16:26:36
5.0 از 5
646
تگهای خبر: كاربر , كامپیوتر , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
نهایت علم