نهایت علم elmend

ابزارهای پایش دریایی ایران ساخت می شود

ابزارهای پایش دریایی ایران ساخت می شود

ابزار پایش و نیازمندی های صنعت دریایی با استفاده از ظرفیت های دانشی در کشور توسط شرکتهای دانش بنیان به تولید می رسد.به گزارش نهایت علم به نقل از معاونت علمی و فناوری، یکی از اقداماتی که می تواند به خودکفایی کشور در صنعت دریایی کمک نماید استفاده از ظرفیت های داخلی برای طراحی و تولید محصولات کاربردی در این حوزه می باشد.
بر همین اساس ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کوشیده است تا نیازهای این صنعت را با توان و ظرفیت داخلی تأمین کند.
تحقق اهداف کلان تعریف شده در اقتصاد دریا نیازمند شناخت دقیق و استفاده از ابزار و فناوری های نو است. فناوری هایی که نقشی اثرگذار در توسعه صنعت دریایی دارد. با عنایت به توانایی های دانشی موجود در کشور، هم اکنون بیشتر ابزار پایش و نیازمندی‎ های این حوزه شامل اندازه گیری های جامع محیط های آبی و مدل سازی های عددی، در بازار داخلی به تولید می رسد.
این کار با استفاده از ظرفیت علمی و فناوری داخلی، جذب اساتید و دانشمندان ایرانی خارج از کشور و اتصال آنها به شبکه علمی داخلی توسعه می یابد.
از دیگر کارهایی که در این عرصه میتوان انجام داد و ستاد به دنبال آن است، هم افزایی با دیگر نهادها و همکاری با آنها است. این کار به متمرکز شدن اطلاعات و داده ها هم منجر می شود.
ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصمیم دارد در آینده نزدیک با تاسیس یک شورای جدید بتواند علاوه بر استفاده از تجربیات مدیران باتجربه در بخش دریا، به هم افزایی بیشتر در تصمیم گیری های کلان دریایی برسد.


منبع:

1400/04/14
09:45:33
5.0 از 5
453
تگهای خبر: آینده , توسعه , تولید , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
نهایت علم