نهایت علم elmend

شارژ دستگاه های پوشیدنی با كمك انگشتان دست!

شارژ دستگاه های پوشیدنی با كمك انگشتان دست!

نهایت علم: دانشمندان کارآمدترین دستگاه تامین انرژی را اختراع کرده اند که می تواند روی نوک انگشتان دست قرار بگیرد و دستگاه های مختلف را شارژ کند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، مهندسان دانشگاه کالیفرنیا سن دیه گو دریافتند که یک نوار نازک و انعطاف پذیر می تواند با بهره گیری از عرق افراد انرژی لازم برای شارژ دستگاه های پوشیدنی و سایر دستگاهها را فراهم آورد.
این نوار نازک، علاوه بر تولید انرژی از عرق افراد می تواند انرژی اضافی تولید شده از وارد شدن فشار کم به انگشتان حین کارهایی مثل تایپ کردن و نواختن پیانو را نیز جمع آوری کند.
جوزف وانگ(Joseph Wang)، استاد مهندسی نانو در دانشگاه سن دیگو می گوید: از این نوار نازک می توان در کارهای روزمره در خانه و محل کار استفاده نمود. هدف ما این است که این فناوری بطور طبیعی برای افراد کار کند.
پروفسور وانگ و همکارانش آنرا در ذخیره انرژی خارق العاده می دانند برای اینکه برای تامین انرژی احتیاج به نور خورشید و یا انرژی جنبشی ندارد.
نوک انگشتان بهترین مکان برای قرار دادن این سیستم است برای اینکه بیشترین تجمع غدد عرق در این مکان ها قرار دارد.


این دستگاهها می تواند ۳۰۰ میلی ژول انررژی در هر سانتی متر مربع تولید کنند و گامی مهم به سمت پیشرفت منابع تولید انرژی متصل به بدن هستند که قبل از این برای به دست آوردن انرژی نیاز به انجام حرکات شدید ورزشی یا حرکتی داشتند.
بعنوان قسمتی از آزمایش پژوهشگران از این دستگاه برای انرژی دادن به یک سنسور ویتامین C استفاده کردند. آنها ادعا می کنند که از این سیستم می توان برای تامین انرژی دستگاه های دیگر مانند سنسور گلوگز نیز بهره برد.
آقای لو یین(Lu Yin)، نویسنده اصلی این مقاله می گوید: ما می خواهیم این دستگاه را بصورت یک دستگاه پوشیدنی مانند دستکش ارائه نماییم.
این تحقیقات در روز سه شنبه در مجله ی "Joule" به چاپ رسیده است.
منبع:

1400/04/23
11:16:04
5.0 از 5
745
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
نهایت علم