نهایت علم elmend

ناسا در جستجوی كشف ناشناخته های سیاره زهره

ناسا در جستجوی كشف ناشناخته های سیاره زهره

نهایت علم: ناسا بتازگی در حساب کاربری خود در توییتر با انتشار ویدیویی به بررسی ماموریت ˮداوینچیˮ(DAVINCI) پرداخته است.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، ناسا درباره این ماموریت اظهار داشت: چه چیزی در پشت پرده فضای سیاره زهره وجود دارد؟ جهت بررسی این امر، ماموریت داوینچی ما یک کاوشگر مجهز به مجموعه ای از ابزار و همین طور یک دوربین برای ثبت تصاویر سه بعدی و نمای نزدیک از کوه های ناهموار زهره به سطح این سیاره ارسال خواهدنمود.
دانشمندان حوزه فضا تلاش می کنند با اکتشاف در سیاره زهره، به بررسی جو آن بپردازند و امکان سکونت را در آن ارزیابی کنند. سوالات خیلی از گذشته تا حالا درباره نحوه شکل گیری و تکامل این سیاره و این که آیا در گذشته در سطح آن آب مایع قرار داشته یا نه وجود داشته است. ناسا بتازگی دو ماموریت جدید به اسامی "داوینچی پلاس"(DAVINCI+) و "وریتاس"(VERITAS) را جهت بررسی نزدیکترین همسایه سیاره زمین یعنی سیاره زهره انتخاب نموده است. ناسا تقریباً ۵۰۰ میلیون دلار برای توسعه هر ماموریت اعطا می کند. انتظار می رود که هر یک از این دو ماموریت در بازه زمانی ۲۰۲۸ تا ۲۰۳۰ پرتاب شوند.
در طول این ماموریت کوتاه مدت، کاوشگر کروی "داوینچی پلاس" از یک چتر نجات استفاده می نماید تا به آهستگی بر روی سطح سیاره زهره فرود بیاید و طی این مدت اندازه گیری های مختلفی را انجام خواهد داد. برای مثال این کاوشگر اهتمام خواهدنمود تا اثر گازهای نجیب مانند زنون که می تواند درک آنها از کارهای هیدرولوژیکی و آتشفشانی سیاره زهره در گذشته را افزایش دهد، کشف کند.
ابزارهایی که بر روی کاوشگر "داوینچی پلاس" نصب می شوند، قادر به محافظت از این کاوشگر در مقابل گرما و فشار عظیم این سیاره خواهند بود. این ابزارها شامل یک دوربین است و علامت پلاس در نام این پروژه نیز به سبب وجود آنست.
علاوه بر این، ماموریت مذکور نخستین تصاویر با وضوح بالا از خاصیت های منحصر به فرد زمین شناسی در زهره معروف به "tesserae" را که ممکنست قابل مقایسه با قاره های زمین باشد و نشان دهنده این باشد که سیاره زهره دارای زمین ساخت صفحه ای است، خواهد فرستاد. این نخستین ماموریت تحت هدایت ایالات متحده در جو زهره از سال ۱۹۷۸ است و نتایج حاصل از آن می تواند درک پژوهشگران از سیاره را افزایش دهد. کاوشگر یاد شده، روی یکی از این نواحی مرتفع موسوم به Alpha Regio فرود خواهد آمد و هنگام فرود آمدن، حدود ۵۰۰ عکس خواهد گرفت.
"آژانس فضایی اروپا" نیز می خواهد بین سالهای ۲۰۳۱ و ۲۰۳۳، مدارگرد جدیدی را به سیاره زهره پرتاب کند. "آژانس فضایی اروپا" مقرر است مدارگرد خود موسوم به "EnVision" را به این سیاره بفرستد تا دلیل تفاوت آن با زمین را مورد بررسی قرار دهد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1400/05/06
23:01:14
5.0 از 5
854
تگهای خبر: پژوهشگر , توسعه , دانش , سه بعدی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم