نهایت علم elmend

دستکش مترجم زبان اشاره، به تولید انبوه خواهد رسید

دستکش مترجم زبان اشاره، به تولید انبوه خواهد رسید

در طول سالهای اخیر شاهد ساخت دستکش های مترجم زبان اشاره به صورت آزمایشی بوده ایم اما به نظر می آید دستکش ساخته شده توسط شرکت فناوری ولالا (Wulala) چین نخستین محصولی باشد که به صورت عمده تولید خواهد شد.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از نیواطلس، این دستکش که برای دست راست افراد طراحی شده به وسیله ی بلوتوث به یک اپلیکیشن بر روی تلفن هوشمند متصل می شود. این دستکش دارای حسگرهایی با قابلیت خم شدن در دو جهت بر روی هر انگشت است و یک واحد سنجش اینرسی (IMU) در قسمت کف دست دارد. حسگرها حرکات و وضعیت انگشتان را ردیابی می کنند و و واحد سنجش اینرسی حرکت دستکش را در فضای سه بعدی را ردیابی می کند.
کاربران ناشنوا با مشت کردن دست خود دستکش را فعال می کنند و بعد از فعال شدن می توانند از آن برای انتقال پیام استفاده کنند. سپس وقتی پیام خویش را به صورت کامل منتقل کردند دستشان را رها می کنند و همزمان انگشتانشان را خم کرده و انگشت شست خویش را صاف می کنند تا دستکش متوجه به انتها رسیدن پیام شود.
پیام کاربر به صورت متن و به صورت گفتاری توسط اپلیکیشن پخش می شود. فرد شنوا بعد از دریافت پیام می تواند با استفاده از میکروفون تلفن همراه پاسخ خویش را اعلام نماید و پاسخ به صورت نوشتاری و زبان اشاره برای فرد ناشنوا پخش می شود.
محققان می خواهند قابلیت برقراری ارتباط بین دو فرد با دو زبان مختلف را هم به این وسیله فراهم نمایند. برای مثال اگر فرد ناشنوا با زبان اشاره ی آلمانی سوالی مطرح می کند اپلیکیشن بتواند آنرا به متن انگلیسی تبدیل کند و بالعکس.
دستکش به خودی خود قابل شستشو است چونکه ماژول الکتریکی اصلی آن قابل جداسازی است و با ۹۰ دقیقه شارژ شدن میتوان به مدت هشت ساعت از آن بهره برد.
به قول شرکت سازنده، این دستکش در بعضی مناطق چین مورد استفاده قرار گرفته و دقت ۹۵ درصدی نشان داده است.
این شرکت حالا درحال کار بر روی اپلیکیشن خود برای اضافه کردن زبان های انگلیسی، روسی، فرانسوی، آلمانی و ژاپنی است.
قیمت در نظر گرفته شده برای هر عدد از این دستکش ۳۰۰۰ دلار است.
منبع:

1400/05/09
21:39:07
5.0 از 5
1041
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
نهایت علم