نهایت علم elmend

استفاده از برف پاك كن خودرو برای تهیه گزارش آب و هوا!

استفاده از برف پاك كن خودرو برای تهیه گزارش آب و هوا!

به گزارش نهایت علم شركت ˮتویوتاˮ می خواهد از اطلاعات برف پاك كن های خودرو های متصل برای تهیه گزارش های هواشناسی برای رانندگان استفاده نماید تا از شرایط جوی مسیر پیش روی خود آگاه شوند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، یكی از مزایای رانندگی یك خودروی "متصل"، امكان دریافت هشدارها در مورد شرایط جوی خطرناك در راه و جاده پیش رو است. حالا تویوتا با نظارت بر برف پاك كن های شیشه جلو خودرو ها به دنبال بهبود صحت چنین هشدارهایی است.
این خودروساز برای پروژه جدید با شركت ژاپنی "Weathernews" همكاری كرده است. آنها قصد دارند گزارش های هواشناسی را بوسیله یك اپلیكیشن در اختیار كاربران قرار دهند، چونكه بطور كلی گزارش های هواشناسی نمی توانند با دقت صد در صدی بگویند هم اكنون در كجا باران می بارد و در چه نقطه ای نمی بارد.
تویوتا با عنایت به این نكته نظارت ازراه دور بر وضعیت عملكرد برف پاك كن های شیشه جلو خودرو های متصل را در مناطق معین ژاپن آغاز نموده است. هنگامی كه باران نمی بارد، واضح است كه برف پاك كن ها خاموش هستند. اما وقتی باران می بارد، سطح بارش باران را می توان با رصد شدت عملكرد برف پاك كن ها ارزیابی كرد.
این داده ها به شكل یك نقشه تعیین میزان بارندگی در هر منطقه گردآوری می شوند و سپس با گزارش های هواشناسی مبتنی بر رادار برای همان مناطق مقایسه می شوند.


امید است با مقایسه نقشه ها با گزارشات هواشناسی، درك بهتری از چگونگی مطابقت داده های راداری با آنچه كه واقعاً روی زمین اتفاق می افتد، حاصل شود و در نتیجه موجب بهبود صحت گزارش های هواشناسی شود.
آزمایش این سیستم از جمعه (اول نوامبر) در شهرهای توكیو و اوزاكا و منطقه آیچی شروع شده است.1398/08/11
21:03:47
5.0 از 5
4162
تگهای خبر: خودرو , سیستم , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
نهایت علم