نهایت علم elmend
استفاده از پهپاد و موز؛

راه حل چینی ها برای هدایت فیل های وحشی گمشده

راه حل چینی ها برای هدایت فیل های وحشی گمشده

چین از پهپادها و موز برای راهنمایی فیل ها به سمت خانه خود استفاده می نماید.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک عملیات دقیق برنامه ریزی شده شامل استفاده از پهپادها و هواپیماهای بدون سرنشین، موز و همکاری گسترده میان همه روستاهای چین این امکان را فراهم نموده است که یک گله شامل 14 فیل وحشی به خانه خود بازگردند.
تصاویر این گله برای نخستین بار در ماه مارس سال قبل در استان یونان چین درحال حرکت مشاهده شد، حرکت فیل هایی که با چرخیدن در مزارع ظاهراً از همراهی یکدیگر لذت می برند، در صورتیکه از محصولات کشاورزی تغذیه می کنند، توجه زیادی را در رسانه های محلی و رسانه های اجتماعی به خود جلب کرد.
از آنجایی که این فیل ها فاصله بسیاری با خانه خود دارند، چینی ها تصمیم گرفتند با بهره گیری از پهپادها و موز بعنوان جایزه، آنها را به سمت خانه هدایت کنند.
روستایی ها موز و سایر غذاهای مورد علاقه این حیوانات را در مسیرهای انتهایی روستاها قرار داده اند تا این فیل ها را ترغیب کنند بدون ورود به مناطق پرجمعیت و لطمه دیدن احتمالی، به سمت خانه خود حرکت کنند.
خانه اصلی این فیل ها در نزدیکی مرز تایلند است، به این معنا که آنها از سال قبل تا حالا مسافت زیادی را طی کرده اند.
"یانگ شیانگیو" یکی از فرماندهان این عملیات می گوید که این دورترین مسیر به سمت شمال است که این فیل های وحشی تا حالا سفر کرده اند. آنها تا حالا 700 کیلومتر را طی کرده اند و چند صد کیلومتر دیگر نیز در پیش دارند و در طول راه خود از زمینهای کشاورزی غنی از موز، نیشکر و میوه اژدها تغذیه کرده اند.
از پهپادها برای ردیابی این حیوانات که قادر به حرکت روزانه 30 کیلومتر هستند، استفاده می شود. هر زمان که فیل ها به روستایی نزدیک شوند، ردیاب های انسانی به روستای مورد نظر می روند و ساکنان آنرا مطلع می کنند تا اطمینان حاصل شود که مردم محلی دور از دسترس فیل ها قرار می گیرند و هیچ کس صدمه ای نخواهد دید. همین طور برق روستا نیز قطع می شود تا از لطمه دیدن فیل ها و آتش سوزی احتمالی جلوگیری شود.
گزارش ها حاکی از آنست که این فیل ها در جستجوی غذا این همه راه را طی می کنند، چونکه اثرات جنگل زدایی و تغییرات آب و هوایی سبب کمبود غذا برای حیات وحش شده است. بعنوان مثال ماه گذشته شاهد نخستین کشتار یک گوریل توسط شامپانزه ها به سبب افزایش رقابت برای منابع کمیاب غذایی ناشی از تغییرات آب و هوایی بودیم.
دانشمندان بطور کامل نمی دانند که چرا فیل ها تا این حد به سمت شمال سفر کرده اند، بااینکه معتقدند که این مسئله می تواند ناشی از کمبود مواد غذایی در رابطه با تغییرات اقلیمی یا نوسانات میدان الکترومغناطیسی زمین باشد که حس ناوبری فیل ها را از بین می برد.
انتظار می رود این 14 فیل سفر خودرا در ایام آتی تسریع کنند و در پاییز با کاهش دما آغاز به رسیدن به خانه کنند.1400/05/15
12:54:37
5.0 از 5
1040
تگهای خبر: دانش , فرم , محصولات , هواپیما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
نهایت علم