نهایت علم elmend

شروع به کار بزرگترین ایستگاه مبدل دریایی جهان

شروع به کار بزرگترین ایستگاه مبدل دریایی جهان

به گزارش نهایت علم بزرگترین ایستگاه مبدل دریایی جهان با ۲۲ هزار تن وزن قادر خواهد بود برق مورد نیاز بیشتر از یک میلیون خانوار را تأمین کند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، نخستین و بزرگترین ایستگاه مبدل دریایی جهان به نام "تری جورجز رودونگ"(Three Gorges Rudong) حالا به دریا زده است و از رودخانه "یانگ تسه" به دریای زرد در اقیانوس آرام غربی سفر کرده است.
انتظار می رود این ایستگاه عظیم، ۱۱۰۰ مگاوات انرژی الکتریکی از سه مزرعه بادی خود جمع آوری کند.
این سه مزرعه بادی که H۶، H۸ و H۱۰ نامیده می شوند، بخشی از پروژه ای معروف به "جیانگسو رودونگ" هستند که توسط شرکت "چاینا تری جورجز"(CTG) درحال توسعه است. این شرکت سازنده سد "تری جورجز" هم هست که گفته می شود آنقدر بزرگ است که سرعت چرخش زمین را کند کرده است.
حالا این ایستگاه دریایی با استفاده از یک کابل دریایی برق ساخته شده توسط این مزارع بادی را جمع آوری می کند و به فاصله ۱۰۰ کیلومتری خود می فرستد.
به قول شرکت سازنده، این پروژه در نهایت قادر خواهد بود برق مورد نیاز سالیانه ۱.۳۶ میلیون خانوار را تأمین کند.
این ایستگاه که ملقب به "خانه غول پیکر فولادی" است، ۲۲ هزار تن وزن دارد و تقریباً هم ارتفاع یک ساختمان مسکونی ۱۵ طبقه است.
این ایستگاه بخشی از تلاش هماهنگ چین برای کاهش ردپای انتشار کربن توسط این کشور است. در ماه مه گزارش هایی منتشر گردید در خصوص این که میزان انتشار CO۲ در این کشور از مجموع سایر کشورهای توسعه یافته بیشتر است.
دولت های سراسر جهان به صورت فزاینده به دنبال راهکارهای انرژی تجدیدپذیر هستند. ماه گذشته نخستین کارخانه تولید هیدروژن سبز دریایی در جهان رونمایی گردید و اسکاتلند هم اعلام نمود که توربین جزر و مدی ۶۲۰ متری خود آغاز به ارسال برق به شبکه کرده است.
همینطور با عنایت به افزایش بحران آتشسوزی جهانی، گزارشی مهم در مورد تغییرات آب و هوایی منتشر گردید که نشان داد ابتکاراتی مانند برنامه های چین برای مهار انتشار کربن به منظور پیشگیری از آثار مخرب تغییرات آب و هوایی باید افزایش یابد.1400/05/20
09:06:58
5.0 از 5
965
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم