نهایت علم elmend
در گزارش نهایت علم عنوان شد؛

اعطای مجوز دانش بنیانی نوع ۳ به شرکتهای مناطق محروم

اعطای مجوز دانش بنیانی نوع ۳ به شرکتهای مناطق محروم

به گزارش نهایت علم رئیس مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان از اعطای مجوز دانش بنیانی به شرکتهای دانش بنیان مناطق محروم اطلاع داد و اظهار داشت: این شرکت ها مجوز نوع ۳ را دریافت می کنند.دکتر محمدصادق خیاطیان یزدی به خبرنگار مهر در مورد مجوز دانش بنیان نوع ۳ اشاره نمود و اظهار داشت: لازم بود تا در بعضی از حوزه ها نگاه ویژه ای از لحاظ اعطای مجوز دانش بنیانی صورت گیرد؛ بدین منظور بر مبنای مصوبه کارگروه ارزیابی شرکتهای دانش بنیان، دسته دیگری از شرکت ها با عنوان «دانش بنیان نوع ۳» را در مرکز موسسات دانش بنیان معاونت علمی تعریف کردیم.
وی اضافه کرد: در این بخش از نوع دانش بنیانی به مناطق کمتر برخوردار، شرکتهای نقش آفرین در حل مسائل اساسی کشور، صنایع فرهنگی و خلاق و پارک ها و مراکز رشد علم و فناوری توجه ویژه ای شده است.
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی افزود: زیرساخت راه اندازی یک کسب و کار در پایتخت با سایر استان ها متفاوت می باشد ازاین رو درصدد برآمدیم تا معیارهای ساده تری برای ارزیابی و دریافت مجوز دانش بنیانی برای شرکتهای مستقر در مناطق محروم و کم برخوردار در نظر بگیریم؛ ازاین رو در بعضی از شروط تائید محصول دانش بنیان برای شرکتهای مستقر در این مناطق بخشایش کردیم و دانش بنیان نوع ۳ را برای این شرکت ها مدنظر قرار دادیم.
به گفته خیاطیان، شرکتهای دانش بنیان نوع ۳ با دارا بودن معیارهای ارزیابی و با تشخیص شورای تخصصی دبیرخانه کارگروه به مدت ۲ سال تائید می شوند.
اعطای مجوز دانش بنیانی به فعالان عرصه علوم انسانی در چارچوب شرکت دانش بنیان
رئیس مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان در مورد صنایع خلاق و علوم انسانی و اعطای مجوز دانش بنیانی به این شرکت ها اظهار داشت: تابحال معاونت علمی و فناوری برای علوم انسانی اقداماتی مدنظر نداشته ازاین رو نتوانستیم این مفهوم را در حوزه علوم انسانی جا بیندازیم چونکه شدیداً کار سختی است؛ بدین منظور جهت استفاده از ظرفیت شرکت ها، محققانی که در حوزه علوم انسانی فعالیت می نمایند هم می توانند مجوز دانش بنیان بگیرند.
خیاطیان اضافه کرد: اندیشمندان و محققان این حوزه که صاحب ایده هستند، می توانند ایده های خویش را در حوزه علوم انسانی مطرح کنند تا مفهوم جدیدی در دانش بنیان ایجاد شود.
به گفته وی، جریان علوم انسانی که از تأکیدات مقام معظم رهبری است هم باید به عرصه دانش بنیان ها ورود پیدا کند.
عضو هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: محققانی در این عرصه فعالیت می نمایند، می توانند طرح های خویش را به معاونت علمی عرضه کنند تا طرح آنها برای عرضه مجوز دانش بنیانی مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد.


منبع:

1400/05/30
13:25:32
5.0 از 5
1043
تگهای خبر: تخصصی , دانش , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
نهایت علم