نهایت علم elmend
معاون علمی و فناوری خبر داد؛

فروش300هزار میلیارد تومانی دانش بنیان ها در سال 99

فروش300هزار میلیارد تومانی دانش بنیان ها در سال 99

معاون علمی و فناوری از فروش ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی ۷ هزار شرکت دانش بنیان و خلاق در سال ۹۹ اطلاع داد.به گزارش نهایت علم به نقل از معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری در بخش دیگری از سفر خود به استان سیستان و بلوچستان از مراحل ساخت کارخانه نوآوری زاهدان بازدید کرد و اظهار داشت: ایجاد کارخانه نوآوری زاهدان یک اتفاق مهم برای جوانان مستعد و خلاق استان سیستان و بلوچستان است. البته هنوز کارهای زیادی برای ساخت این کارخانه باقی مانده است.
معاون علمی و فناوری افزود: شروع ساخت کارخانه زاهدان خود به تنهایی شور و شعف زیادی بین جوانان و متخصصان بومی استان بوجود آورده است و این کارخانه فضایی برای توسعه خلاقیت ها و ابتکارات استانی جوانان می شود.
به گفته ستاری، با همکاری نهادهای استان سیستان و بلوچستان، سوله های خالی و بلااستفاده در اختیار جوانان مستعد شهرهای مختلف این استان قرار گرفته و امیدی در دل آنها بوجود آمده است تا بتوانند توانمندی ها و ابتکارات خویش را اجرایی و عملیاتی کنند.
آغاز به کار مراکز نوآوری در ۶ شهر استان
رئیس بنیاد ملی نخبگان ضمن اشاره به این که دانشگاه سیستان و بلوچستان و دانشگاه علوم پزشکی این استان درحال توسعه دادن پارک علم و فناوری خود هستند، اظهار داشت: همینطور امروز مراکز نوآوری در ۶ شهر اصلی استان مانند شهرهای چابهار، سراوان، زابل و غیره کار خویش را آغاز می کنند. این اتفاق یعنی توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری استان که می تواند به پرورش و بروز استعدادهای استانی و رفع نیازهای این منطقه منجر شود.
ستاری افزود: مهم ترین نتیجه این تلاش ها شکل گیری و گسترش کسب و کارهای فناورانه استانی است. کاری که کمک می نماید نیازهای استانی در درون زیست بوم منطقه مرتفع شود.
فروش بیشتر از ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی شرکت ها در سال ۹۹
معاون علمی و فناوری همینطور ضمن اشاره به فروش بیشتر از ۳۰۰ هزار میلیارد تومانی ۷ هزار شرکت دانش بنیان و خلاق کشور در سال گذشته، اظهار داشت: این شرکت ها توانستند توان خویش را در بازار داخلی به اثبات برسانند و امروز به دنبال توسعه صادرات محصولات خود هستند.

گشایش مراکز نوآوری و خلاق در استان
با سفر معاون علمی و فناوری به استان سیستان و بلوچستان، پروژه های فناورانه مختلفی در شهرهای زاهدان، ایرانشهر، زابل، سراوان، چابهار و دیگر بخش ‎های این استان راه اندازی شد تا توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در این منطقه سرعت گیرد.
افتتاح مرکز نوآوری و صنایع خلاق ایرانشهر، افتتاح ساختمان شماره ۲ مرکز نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان و توسعه فعالیت مرکز رشد سلامت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، همچون دستاوردهای این سفر بود. همینطور شروع به کار مراکز نوآوری آموزشکده فنی و حرفه ای فرخی سیستانی زابل، مرکز نوآوری مجتمع آموزش عالی سراوان، مرکز نوآوری دانشگاه بین المللی چابهار، مرکز توسعه و تجاری سازی چابهار، مرکز نوآوری دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار هم در این سفر صورت گرفت.


منبع:

1400/06/02
22:02:15
5.0 از 5
925
تگهای خبر: بین المللی , توسعه , دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم