نهایت علم elmend
بر اساس اعلام یوتیوب؛

شناسایی یک میلیون ویدئوی دروغ پراکن کرونائی در یوتیوب

شناسایی یک میلیون ویدئوی دروغ پراکن کرونائی در یوتیوب

نهایت علم: بیش از یک میلیون ویدئو در شبکه اجتماعی یوتیوب شناسایی شده که اطلاعات دروغ و جعلی در مورد ویروس کرونا را منتشر می کرده اند.به گزارش نهایت علم به نقل از زد دی نت، برمبنای اعلام یوتیوب از شروع فوریه سال ۲۰۲۰ به این سو، بیش از یک میلیون ویدئوی حاوی اطلاعات دروغ در مورد ویروس کرونا شناسایی شده که از این سایت پاک شده، اما روند تولید و نشر چنین ویدئوهایی بوسیله یوتیوب کماکان ادامه دارد.
در این ویدیوها انواع روش های غلط و بی اساس و غیرعلمی برای درمان کرونا ارائه شده و در تعداد دیگری از آنها نیز ادعا شده وجود ویروس کرونا بطور کلی یک دروغ است و چنین ویروسی در دنیا وجود ندارد.
یوتیوب هر سه ماه یک دفعه حدود ده میلیون ویدئو را از یوتیوب پاک می کند که بازدیدهای بیشتر این ویدیوها تا پیش از پاک شدن از ۱۰ مورد فراتر نمی رود. این ویدیوها ناقض سیاست های یوتیوب هستند و در مجموع ۰.۱۶ تا ۰.۱۸ درصد از کل بازدیدهای یوتیوب به این ویدیوها اختصاص دارد.
به گفته نیل موهان مدیر امور محصولات یوتیوب سرعت این شبکه اجتماعی در حوزه پاک کردن ویدیو های نامناسب کافی نیست و این در حالیست که در خیلی از این ویدیوها اطلاعات دروغ و نامناسب ارائه می شود.
پیش از این جو بایدن رییس جمهور آمریکا نیز از شبکه های اجتماعی این کشور به سبب تعلل در حوزه مقابله با ویروس و واکسن کرونا به شدت انتقاد کرده بود.


منبع:

1400/06/06
08:05:21
5.0 از 5
1053
تگهای خبر: آمریكا , تولید , سایت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
نهایت علم