نهایت علم elmend

جف بزوس چون نمی تواند رقابت کند، سنگ اندازی می کند!

جف بزوس چون نمی تواند رقابت کند، سنگ اندازی می کند!

نهایت علم: شرکت ˮاسپیس ایکسˮ می گوید شرکت ˮآمازونˮ به این علت که نمی تواند با این شرکت رقابت کند، می کوشد تکمیل پروژه ˮاستارلینکˮ را به تأخیر بیندازد.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، "اسپیس ایکس" در پاسخ به تازه ترین تاکتیک های متوقف کننده "آمازون" واکنش نشان داد. روز گذشته این شرکت به "کمیسیون فدرال ارتباطات"(FCC) آمریکا اظهار داشت که "آمازون" بطور هدفمند در تلاش است تا سرویس اینترنت ماهواره ای "استارلینک" را به تأخیر بیندازد.
اما دلیل آن چیست؟ پایگاه "Ars Technica" گزارش می دهد که "آمازون" هنوز نتوانسته سیستم ماهواره ای خود موسوم به "کویپر سیستمز"(Kuiper Systems) را تکمیل و آماده ی رقابت کند. البته این نخستین بار نیست که "آمازون" چوب لای چرخ "اسپیس ایکس" می گذارد، چونکه قبلا هم در پی اعطای قرارداد ساخت فرودگر ماه به "اسپیس ایکس" توسط ناسا، یک شکایت تنظیم کرد و آنرا به حالت تعلیق درآورد.
"اسپیس ایکس" در گزارش خود به "FCC" اظهار نمود: نامه اخیر "آمازون" متأسفانه تازه ترین تلاش این شرکت در جهت کاهش سرعت رقابت فضایی است و از رفع نگرانی های آن کمیسیون در مورد سیستم ماهواره ای مدار غیر زمین آهنگ خود سر باز زده است. کمیسیون باید این سنگ اندازی ها را بررسی کند و به سرعت برنامه "اسپیس ایکس" را برای اظهارنظر و رفع نگرانی عمومی و بررسی کامل منتشر کند.
"آمازون" هفته گذشته از "FCC" خواست تا پیشنهاد "اسپیس ایکس" برای "استارلینک" را رد کند و ادعا کرد که با ارائه دو سیستم جداگانه برای اینترنت ماهواره ای خود، قوانین این سازمان را نقض کرده است.
"اسپیس ایکس" نیز در پاسخ، ادعا کرد که "آمازون" هنوز به "FCC" نگفته است که چگونه از مداخله با خدمات دیگر اجتناب می کند یا چگونه قوانین مربوط به زباله های مداری را رعایت می کند.
منبع:

1400/06/12
17:17:39
5.0 از 5
976
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
نهایت علم