نهایت علم elmend
توسط كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات؛

تعرفه عرضه خدمات تلفن ثابت در دفاتر پیشخوان تصویب گردید

تعرفه عرضه خدمات تلفن ثابت در دفاتر پیشخوان تصویب گردید

به گزارش نهایت علم کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه عرضه خدمات تلفن ثابت در دفاتر پیشخوان خدمات دولت و دفاتر ICT روستایی و هم دفاتر فروش حضوری اپراتورهای تلفن ثابت را به روزسانی و تصویب کرد.


به گزارش نهایت علم به نقل از مهر، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره ۳۲۴ تعرفه عرضه خدمات تلفن ثابت در دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی و دفاتر فروش و خدمات حضوری دارندگان پروانه عرضه خدمات تلفن ثابت را تصویب کرد. طبق این مصوبه، سقف تعرفه خدمات تلفن ثابت قابل عرضه در دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولتی ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی و دفاتر فروش و خدمات حضوری دارندگان پروانه عرضه خدمات تلفن ثابت که در این مصوبه به اختصار دفاتر نامیده می شوند، به شرح زیر تعیین شده است.

بر این اساس اگر شخص حقیقی یا حقوقی درخواست ثبت نام گروهی (ثبت نام بیشتر از یک خط برای یک نشانی واحد) داشته باشد، حسب مورد یکی از تعرفه های ثبت نام مندرج در ردیف های ۳ یا ۴ جدول فوق برای ثبت نام خط اول و هزینه یک برگ چاپ فرم (در چارچوب بخش اول ردیف ۵ جدول ذیل ماده ۱ مصوبه شماره ۲ جلسه ۳۱۲ مورخ ۲۱/‏۱۰/‏۱۳۹۹‬ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و اصلاحیه های بعدی آن) به ازای هر خط مازاد بر خط اول، بعنوان سهم دفتر از متقاضی دریافت می شود. همینطور اگر یک مشترک درخواست تغییر مکان گروهی (به ازای چند خط از یک مبدأ واحد به یک مقصد واحد) داشته باشد، سهم دفتر بابت خط اول برابر با مبلغ تعیین شده در ردیف های ۷ و ۸ جدول فوق بوده و به ازای هر خط مازاد، فقط هزینه یک برگ چاپ در قالب ردیف ۵ جدول ذیل ماده ۱ مصوبه شماره ۲ جلسه ۳۱۲ مورخ ۲۱/‏۱۰/‏۱۳۹۹‬ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات از متقاضی دریافت می شود. دارندگان پروانه عرضه خدمات تلفن ثابت موظفند خدمات این جدول (به غیر از خدمات مکاتبات قضایی و تقسیط بدهی) را روی کلیه سامانه های فروش خود همچون بسترهای کد خدمات دستوری، پیامک، اپلیکیشن و پورتال به صورت برخط و الکترونیکی و بدون دریافت هرگونه وجه شامل سهم دفاتر و دارنده پروانه از تعرفه های جدول فوق ارائه نمایند. در صورتیکه عرضه خدمات مستلزم هزینه های قانونی دیگری باشد، با تأیید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از مشترک دریافت می شود. مطابق با ماده ۳ این مصوبه، دفاتر نباید هیچگونه تبعیضی در عرضه خدمات در ارتباط با دارندگان پروانه طرف قرارداد خود قائل شوند. هیچیک از دارندگان پروانه عرضه خدمات تلفن ثابت نباید دفاتر را مجبور به خدمت ندادن به سایر دارندگان پروانه کنند. در همین حال طبق ماده ۵ این مصوبه، دارندگان پروانه عرضه خدمات تلفن ثابت موظف می باشند تعرفه های مبحث این مصوبه را در پورتال، دفاتر فروش و خدمات حضوری خود اطلاع رسانی کنند. دفاتر هم موظف می باشند تعرفه های مبحث این مصوبه را در محل دفتر و در معرض دید مشترکین نصب کنند. دفاتر برای عرضه خدمات مبحث این مصوبه باید الزامات مصوبه شماره ۲ جلسه شماره ۳۱۲ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مورخ ۲۱/۱۰/ ۱۳۹۹ و اصلاحات بعدی آنرا رعایت نمایند. ازاین رو از تاریخ ابلاغ این مصوبه، مفاد بند ۲ مصوبه شماره ۱ جلسه شماره ۲۰۵ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در ارتباط با ۰۷/ ۱۰/ ۱۳۹۳ از درجه اعتبار ساقط است.


منبع:

1400/06/14
09:11:35
5.0 از 5
890
تگهای خبر: چاپ , خدمات , فرم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
نهایت علم