نهایت علم elmend

نرم افزار خرابکار آمریکایی جلوی استخدام میلیونها نفر را گرفت

نرم افزار خرابکار آمریکایی جلوی استخدام میلیونها نفر را گرفت

به گزارش نهایت علم یک نرم افزار خودکار آمریکایی که برای اسکن کردن درخواست های کار متقاضیان طراحی شده به دلیل نقص فنی میلیونها درخواست درست را رد کرده است.به گزارش نهایت علم به نقل از ورج، این نرم افزار به شناسایی و ثبت درخواست های کار در آمریکا کمک می نماید و بررسی های دانشگاه هاروارد نشان داده است که استفاده از آن توسط مدیران شرکت ها و مؤسسات برای شناسایی متقاضیان مناسب اشتباه است، چونکه نرم افزار مورد اشاره به اشتباه میلیونها متقاضی مناسب را کنار می گذارد. نام این نرم افزار افشا نشده است.
نکته نگران کننده این است که نرم افزارهای کاریابی توسط ۷۵ درصد از کارفرمایان در آمریکا برای یافتن کارمند مناسب به کار می رود. استفاده از این نرم افزارها در بین ۵۰۰ شرکت برتر لیست فورچون به ۹۹ درصد می رسد و بنابراین ضعف نرم افزارهای مذکور برای خیلی از مردم جویای کار مشکل بوجود می آورد.
نرم افزارهای مورد اشاره از معیارهای به شدت ساده اندیشانه ای برای جدا کردن متقاضیان خوب و بد استفاده می نمایند و بعنوان مثال تمامی افرادی را که بیشتر از شش ماه بین دو فرصت شغلی آنها فاصله شده باشد را کنار می گذارند، حتی اگر علت این امر، شکست در یافتن فرصت شغلی تازه باوجود تلاش فراوان، بیماری و حاملگی آنها باشد.
بازار نرم افزارها و فناوری های کاریابی در جهان در سال ۲۰۱۷ ارزشی برابر با ۱.۷۵ میلیارد دلار داشته که این رقم تا سال ۲۰۲۵ به ۳.۱ میلیارد دلار افزایش می یابد و بنابراین ضروریست برای اصلاح نرم افزارهای مذکور به شکل جدی تلاش شود. نکته جالب این که بر طبق این بررسی ۹۰ درصد کارفرمایان می دانند نرم افزارهای کاریابی دارای خطاهای قابل توجهی هستند.


منبع:

1400/06/16
23:42:09
5.0 از 5
833
تگهای خبر: آمریكا , دانش , شركت , فرم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
نهایت علم