نهایت علم elmend

توقف خودروی تسلا با راننده بیهوش توسط پلیس

توقف خودروی تسلا با راننده بیهوش توسط پلیس

پلیس آمریکا موفق شد یک خودروی تسلا را که راننده آن از هوش رفته بود، به کمک سیستم خودران این خودرو متوقف نماید.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، پلیس گشت بزرگراه در کالیفرنیا توانست به لطف روشن بودن سیستم خودران تسلا معروف به "اتوپایلت" با سبقت گرفتن از آن که راننده آن بیهوش شده بود و کاهش تدریجی سرعت آن، خودرو را با موفقیت متوقف نماید.
بحث زیادی در مورد این که آیا سیستم خودران تسلا جان افراد را نجات می دهد یا آنرا به خطر می اندازد، وجود دارد. در ماه آگوست گذشته اخباری را شنیدیم که چگونه این خصوصیت جان یک راننده را در نروژ در حالت مستی نجات داد. این مرد به نظر بیهوش شده بود، اما سیستم خودران تسلا وقتی واکنشی از طرف این راننده 24 ساله ندید، خودرو را متوقف کرد.
حالا یک زن که به مست بودن در حالت رانندگی مظنون است، در آمریکا هنگامی که پشت فرمان از هوش رفته بود، به وسیله سیستم اتوپایلت تسلا نجات یافته است.
این زن در واقع تحت تاثیر چیزی درحال رانندگی بود و سرانجام بیهوش شد. سپس شوهرش که پشت سر او رانندگی می کرد، با پلیس تماس گرفت.
گشت بزرگراه کالیفرنیا هم سرانجام توانست این خودروی تسلا را که با سرعت کم حرکت می کرد، با پیچیدن جلوی آن متوقف نماید. به نظر می آید خودروی تسلا تشخیص داد که وسیله دیگری در جلوی آن ایستاده و در نتیجه خودرو را متوقف کرد.
هنگامی که خودروی تسلا متوقف گردید، افسران پلیس راننده را به هوش آوردند. "کارلا ویلانووا" 31 ساله به افترا حالت غیرطبیعی پشت فرمان دستگیر و به بازداشتگاه منتقل شد.
این نمونه جدیدی بود که سیستم خودران تسلا جان یک نفر را نجات داد. اگر این زن در هر خودروی دیگری از حال می رفت، نتیجه نهایی آن تصادف و احیانا مرگ او بود.
باآنکه شرکت "تسلا" سفارش می کند که سیستم "اتوپایلت " هیچگاه نباید به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد، اما شاهد موارد روزافزونی هستیم که در واقع میتوان به این شیوه از آن استفاده نمود. با این وجود، برای ایمن بودن بهتر است هنگام رانندگی با یک خودروی تسلا هوشیار بود.
منبع:

1400/06/28
20:17:57
5.0 از 5
972
تگهای خبر: آمریكا , خودرو , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
نهایت علم