نهایت علم elmend

تولید باتری که مثل مار پیچ و تاب می خورد

تولید باتری که مثل مار پیچ و تاب می خورد

متخصصان کره ای باتری جدیدی را طراحی نموده اند که مانند مار پیچ و تاب خورده و کج و راست می شود و دنیای ذخیره سازی انرژی را متحول می کند.به گزارش نهایت علم به نقل از نیواطلس، توانایی منحصر به فرد باتری مورد اشاره برای تقلید از رفتارهای مار موجب می شود تا از این باتری برای تولید ربات های منعطف، وسایل الکترونیکی پوشیدنی و دیگر دستگاه هایی که نیازمند انعطاف پذیری هستند، استفاده گردد.
این باتری منعطف متشکل از باتری های بسیار کوچک و سخت به هم پیوسته است تا خم و راست شدن آنها بسادگی ممکن شود. باتری های مورد اشاره از سلول های کوچک باتری های لیتیومی تشکیل شده اند که به شکل فلس های شش ضلعی مارها طراحی شده اند و برای افزایش انعطاف مواد پلیمری و مسی نیز به آنها افزوده شده تا بدون لطمه دیدن خم و راست شوند. شکل هر یک از سلول های شش ضلعی نیز با دقت بهینه سازی شده تا ظرفیت باتری به حداکثر خود برسد.
این باتری حتی در صورت تا خوردن کامل و کشش شدید باز هم قابل استفاده بوده و برای ۳۶ هزار بار شارژ آمادگی دارد. ربات های منعطف جستجو و نجات گزینه هایی مناسب برای نصب باتری های مذکور هستند. برای اینکه این ربات ها به طور معمول در فضاهای باریک و محدود فعالیت می نمایند. همین طور می توان از باتری مذکور برای طراحی ماهیچه های مصنوعی استفاده نمود.

1400/07/07
22:23:31
5.0 از 5
1020
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم