نهایت علم elmend

چینی ها زمان پرتاب ماموریت شنژو 13 را به تعویق انداختند

چینی ها زمان پرتاب ماموریت شنژو 13 را به تعویق انداختند

نهایت علم: یکی از افراد مرکز پرتاب ماهواره جیوچوان چین اعلام نموده چین پرتاب ماموریت ˮشنژو 13ˮ را به تعویق انداخته است.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از اس سی ام پی، قرار بود دو روز بعد از روز ملی چین که اول اکتبر بود، این مأموریت فضایی سرنشین دار صورت گیرد اما به قول منابع آگاه گرچه هیچ مشکل فنی وجود ندارد، اما به تعویق انداختن زمان پرتاب مأموریت "شنژو ۱۳" موجب می شود تا همه افراد بیشتر برای پرتاب آماده شوند.
دو منبع باخبر از برنامه فضایی سرنشین دار چین گفتند که تاریخ پرتاب فضاپیمای شنژو ۱۳ که ابتدا برای امروز برنامه ریزی شده بود، حالا به زمان دیگری در ماه اکتبر موکول شده است.
یکی از افراد مرکز پرتاب ماهواره جیوچوان گفت، تاخیر در پرتاب به خدمه این مأموریت امکان می دهد تا آمادگی بیشتری برای مامویت پیش رو داشته باشند.
یکی دیگر از منابع باخبر از برنامه فضایی سرنشین دار چین گفت، به احتمال زیاد این پرتاب اواسط ماه اکتبر صورت خواهد گرفت. در این مأموریت بر خلاف مأموریت پیشین یک زن نیز حضور خواهد داشت و فضانوردان به مدت شش ماه در ایستگاه فضایی چین خواهند ماند.
تنها دو نفر از ۱۱ فضانوردی که چین از سال ۲۰۰۳ به فضا فرستاده زن بوده اند. لیو یانگ و وانگ یاپینگ آن دو فضانورد زن هستند. وانگ بعنوان یکی از اعضای خدمه پشتیبان در لیست منتخبین مأموریت شنژو ۱۲ قرار گرفته بود و ازاین رو احیانا برای این مأموریت حالا در صدر فهرست قرار دارد. وی همینطور بخشی از خدمه مأموریت شنژو ۱۰ بود که آزمایشگاه آزمایشی تیانگونگ ۱ را در ژوئن ۲۰۱۳ آزمایش کرد.
او افزود که این مرکز همینطور بر طبق بازخورد خدمه مأموریت شنژو ۱۲(نی هایشنگ(Nie Haisheng)، لیو بومینگ(Liu Boming) و تانگ هونگبو(Tang Hongbo) چند تغییر جزئی در مأموریت جدید اعمال کرده است.
"لیو" و "تانگ" به همراه فرمانده این مأموریت به نام "نی هایشنگ" در تاریخ ۱۷ ژوئن برای یک مأموریت سه ماهه به ایستگاه فضایی "تیانگونگ" رسیدند و ۱۷ سپتامبر نیز به زمین بازگشتند. "تیانگونگ" به مدلول "کاخ آسمانی" به بزرگترین زیرساخت ساخته شده بوسیله ی یک کشور واحد در مدار نزدیک زمین تبدیل خواهد شد.
ایستگاه فضایی چین حداقل ۱۰ سال در فضا خواهد ماند، در حالیکه انتظار می رود ایستگاه فضایی بین المللی در سال ۲۰۳۰ به فعالیت خود اختتام دهد. چین می خواهد تا سال ۲۰۳۰ به قدرت اصلی فضایی تبدیل گردد تا با رقبای خود همچون ایالات متحده، روسیه و آژانس فضایی اروپا همگام شود و پیشرفته ترین ایستگاه فضایی را که به دور زمین می چرخد، ​​ایجاد کند.
منبع:

1400/07/12
10:23:13
5.0 از 5
943
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم