نهایت علم elmend

کشف یک مکانیسم مهم که در ترمیم سریع عضلات نقش دارد

کشف یک مکانیسم مهم که در ترمیم سریع عضلات نقش دارد

پژوهشگران اسپانیایی، مکانیسم جدیدی را کشف کرده اند که به صورت مستقل از سلول های بنیادی، به ترمیم سریع عضلات می پردازد.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس، عضله به واسطه یک فرایند پیچیده که چندین مرحله را در بر دارد و به سلول های بنیادی متکی است، بازسازی می شود. پژوهش جدیدی که در "دانشگاه پمپئو فابرا" (UPF) اسپانیا انجام شده است، مکانیسم جدیدی را برای ترمیم عضله بعد از صدمه فیزیولوژیکی نشان داده است که بر سازمان دهی باردیگر هسته فیبر عضله تکیه دارد و به صورت مستقل از سلول های بنیادی عمل می کند. این مکانیسم محافظتی، راه را برای درک بهتر ترمیم عضله هنگام بیماری هموار می کند.
بافت عضله اسکلتی، از سلول ها یا فیبرهایی تشکیل شده است که بیشتر از یک هسته دارند. این یک خصوصیت حدودا منحصر به فرد در بدن ما است. با وجود انعطاف پذیری این فیبرها، انقباض آنها می تواند با صدمه عضلانی همراه باشد.
"ویلیام رومن" (William Roman)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: حتی در شرایط فیزیولوژیکی، بازسازی برای عضلات حیاتی می باشد تا بتوانند فشار مکانیکی انقباض را که اغلب به صدمه سلولی منجر می شود، تحمل کنند. باآنکه بازسازی عضله در دهه های اخیر به صورت عمیق مورد بررسی قرار گرفته است اما بیشتر پژوهشها بر مکانیسم هایی تمرکز دارند که چندین سلول همچون سلول های بنیادی عضله را که هنگام صدمه شدید عضلانی مورد نیاز هستند، شامل می شوند.
"پورا مونوز کانووز" (Pura Muñoz-Cánoves)، سرپرست این پروژه اظهار داشت: ما در این پژوهش، یک مکانیسم جایگزین برای ترمیم بافت عضله یافتیم که به صورت مستقل عمل می کند.


پژوهشگران در این پروژه، از مدلهای درون کشتگاهی استفاده کردند تا ترمیم عضله را مورد بررسی قرار دهند. آنها در مرحله بعد، مکانیسم مولکولی این اکتشاف را بررسی کردند.
رومن اظهار داشت: آزمایش هایی که ما روی سلول های عضلانی در آزمایشگاه انجام دادیم، نشان داد که حرکت هسته به محل آسیب، به انتقال موضعی مولکول های آران ای پیام رسان منجر می شود. این مولکول ها در محل آسیب، به پروتئین تبدیل می شوند تا بعنوان اجزای سازنده برای ترمیم عضله عمل کنند.
کانووز افزود: این فرایند خودترمیمی فیبر عضله، بعد از صدمه عضلانی ناشی از ورزش، به سرعت در موش ها و انسان ها رخ می دهد و نشان دهنده یک مکانیسم محافظتی است که صرفه جویی در زمان و انرژی را به همراه دارد.
یافته های این پژوهش، یک پیشرفت مهم در درک بیولوژی عضلات، فیزیولوژی همچون فیزیولوژی ورزش و اختلال عملکرد عضله به شمار می روند.
منبع:

1400/07/30
23:24:41
5.0 از 5
628
تگهای خبر: انرژی , پژوهشگر , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم