نهایت علم elmend

کمک به کشاورزان با کمک هوش مصنوعی

کمک به کشاورزان با کمک هوش مصنوعی

نهایت علم: یک استارت آپ اسپانیایی موسوم به ˮ RawDataˮ اعلام نموده که می تواند با بهره گیری از هوش مصنوعی به کشاورزان کمک نماید تا زمان مناسب برداشت محصولات را پیش بینی کنند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از آی او، پدیده گرمایش جهانی پیش بینی برداشت محصولات را بطور فزاینده ای برای کشاورزان دشوار کرده است اما استارت آپ اسپانیایی "RawData" گفته با بررسی داده های حاصل از مناطق کشاورزی و استفاده از هوش مصنوعی می توان چنین کاری را پیش بینی نمود.
"آلبرت دایگس"(Albert Duaigües) یکی از بنیانگذاران این استارت آپ درباره این رویکرد توضیح داد و اظهار داشت: ما داده های حاصل از مناطق کشاورزی را ترسیم/نقشه برداری می نماییم. یک مزرعه پر از محصولات کشارزی را در نظر بگیرید. ما این کار را برای مثال با بهره گیری از تصاویر ماهواره ای انجام می دهیم. سپس هوش مصنوعی ما محاسبه می کند که روند برداشت چگونه خواهد بود. این امر موجب می شود که مواد خام بطور موثرتری استفاده شوند.
دایگس اضافه کرد: به نظر من بخش کشاورزی یکی از پیچیده ترین بخش هایی است که انسانها با آن سر و کار دارند. متغیرهای زیادی وجود دارد که باید مدیریت کنید برای مثال شما باید بدانید که چه بیماری هایی ممکنست در میان محصولات شما ظهور پیدا کند و عدم رعایت این موارد بر روند برداشت محصول تاثیر می گذارد. به لطف RawData، کشاورزان بینش و کنترل بیشتری خواهند داشت. یکی از مواردی که بر بخش کشاورزی تاثیر می گذارد پدیده گرمایش جهانی است. فصل برداشت هر سال تغییر می کند. شما بعنوان یک کشاورز نمی توانید بگویید فصل برداشت بعدی چگونه خواهد بود اما با در اختیار داشتن داده ها و هوش مصنوعی می توانید انتخاب های بهتری داشته باشید. در نتیجه کشاورزان پول بسیار کمتری را از دست می دهند و همین طور محصولات بیشتر به بازار عرضه می کنند.
دایگس درباره کشاورزی در اسپانیا اظهار داشت: شرکت ما در اسپانیا قرار دارد. در اینجا خیلی از کشاورزان با مشکل خشکسالی مواجهند که این امر همیشه بر روند رشد محصولاتی مانند زیتون تاثیر گذاشته و سبب گران شدن روغن زیتون می شود. هر کاری که کشاورز انجام می دهد مهم می باشد. این کار شامل نحوه آبیاری و استفاده از کود حیوانی می باشد. هر انتخاب بر برداشت محصول تاثیر دارد.

برنامه آینده
وی ادامه داد: ما می خواهیم در سطح بین المللی کار نماییم. بااینکه ما مشتریانی از کشورهای مکزیک، شیلی و ترکیه داریم، اما حدود ۹۵ درصد از مشتری های ما از اسپانیا هستند که البته این افراد خودشان کشاورز نیستند بلکه صاحب شرکت هایی که توسط آن مستقیما با کشاورزان در ارتباطند. حدود ۱۰ هزار کشاورز از محصول ما استفاده می نمایند. هدف نهایی ما ارائه راهکارهای دارای فناوری پیشرفته برای بخش کشاورزی در سراسر جهان است.
منبع:

1400/08/14
16:42:37
5.0 از 5
607
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
نهایت علم