نهایت علم elmend
توسط محققان كشور؛

پمپ تزریق سرنگ تولید شد

پمپ تزریق سرنگ تولید شد

به گزارش نهایت علم محققان یک شرکت دانش بنیان پمپ تزریق سرنگ برای وارد کردن مقدار مشخصی دارو به بدن بیمار به تولید رساندند.به گزارش نهایت علم به نقل از معاونت علمی و فناوری، مهدی رضا گلستانی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه پمپ تزریق سرنگ برای مبتلایان به بیماری تالاسمی مورد استفاده قرار می گیرد، افزود: این دستگاه به منظور تزریق مقدار مشخص دارو به بیمار در مدت زمان معین استفاده می شود.
وی با اشاره به اینکه داروهای بسیار زیادی وجود دارد که تزریق آنها احتیاج به دقت زیادی دارد و این داروها سریعاً وارد دستگاه گردش خون شده و مستقیماً بر روی بدن اثر می گذارد، اضافه کرد: عموماً این داروها عمر بسیار کوتاهی دارند و امکان دارد با هرگونه تاخیر در تزریق یا خطا در سرعت تزریق اثر بخشی دارو از بین برود اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاههای ساخته شده اند که از سیستم ریزپردازنده استفاده می نمایند. این سیستم باعث می شود تا دارو با دقت بالایی در سرعت به بیمار تزریق شود. یکی از این دستگاه ها دستگاه پمپ تزریق سرنگ است.
گلستانی اضافه کرد: دستگاه پمپ تزریق سرنگ با استفاده از قطر داخلی استاندارد سرنگ می تواند با تنظیم سرعت حرکت پیستون سرعت تزریق را کنترل کند. همیشه هنگام تزریق های وریدی این نگرانی وجود دارد که دارو بیش از حد یا کمتر از حد لازم و یا با سرعت نامتناسب به بیمار برسد.
مدیر شرکت اظهار داشت: ازاین رو میتوان از دستگاه پمپ تزریق سرنگ جهت اطمینان از صحت انجام تزریق استفاده نمود. از دستگاه پمپ تزریق سرنگ میتوان در تزریق داروهای بیهوشی، داروهای شیمی درمانی، داروهای قلبی عروقی، داروهای خوراکی مایع، داروهای محلول در آب و یا تزریق شیر به نوزادان نارس استفاده نمود.
وی تصریح کرد: اساس کار دستگاه پمپ تزریق سرنگ به صورتی است که دارو با استفاده از پیستون سرنگ به داخل محفظه کشیده می شود. دارو بر حسب دستور پزشک به اندازه مورد نظر وارد سرنگ می شود. حجم و همینطور فشار مایع هنگام تزریق دارو به صورت منظم اندازه گیری می شود و در صورت بروز هرگونه مشکل اخطار دستگاه، اخطار مورد نظر را می دهد.
به گفته گلستانی، پمپ تزریق سرنگ ساخته شده در این شرکت با اتکا به دانش داخلی ساخته شده و نسبت به نمونه خارجی از قیمت کم تری برخوردار می باشد. بواسطه عدم توجه به تولیدات داخلی متاسفانه این شرایط فراهم نشده است تا با خرید دستگاه تزریق سرنگ داخلی مانع خروج ارز از کشور شویم اما با این وجود ۴۰ فرصت شغلی در شرکت فرافن بوجود آمده است.
وی ضمن اشاره به این که امروز توجه به واردات بیشتر از توجه به تولید داخل است، توضیح داد: این ظرفیت در شرکتهای دانش بنیان وجود دارد تا در بعضی عرصه های تجهیزات پزشکی کشور را به خودکفایی رسانند اما آن گونه که باید این فرصت به شرکتهای داخلی داده نمی گردد.

1400/08/18
20:54:15
5.0 از 5
463
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم