نهایت علم elmend
در استرالیا صورت می گیرد؛

بررسی تخلفات مالی عصر کرونا با استفاده از هوش مصنوعی

بررسی تخلفات مالی عصر کرونا با استفاده از هوش مصنوعی

به گزارش نهایت علم اداره مالیات بر درآمد یکی از ایالات استرالیا جهت بررسی احتمال پرداخت مبالغ مازاد به برخی افراد یا مصرف نادرست کمک های مالی کرونایی از هوش مصنوعی کمک می گیرد.به گزارش نهایت علم به نقل از زد دی نت، در دوره شیوع کرونا سازوکارهای مالی در خیلی از ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی برهم خورد و روش های قبلی محاسبه حقوق و پرداخت پاسخگوی شرایط جدید نبود. از همین رو استفاده از فناوری های نوین مانند هوش مصنوعی برای غلبه بر این مشکل در ماه های اخیر متداول شده است.
اداره مالیات بر درآمد ایالت نیوساوت ولز استرالیا می خواهد از یک سیستم قانونی استفاده نماید که الگوهای نامنظم موجود در داده ها را شناسایی و تقویت کرده و از راه یک فرایند مدل سازی این الگوها را مورد بررسی قرار می دهد تا احتمال تقلب و کلاهبرداری مالی به سرعت شناسایی شود.
در استرالیا حدود ۲۵۰ هزار کسب و کار مبالغی را در چارچوب کمک های مختلف مالی در دوره شیوع کرونا دریافت کرده اند و بررسی این که این مبالغ به چه روشی صرف شده و آیا در این حوزه کلاهبرداری یا تقلبی صورت گرفته یا خیر، به یک دغدغه تبدیل شده است.
اداره مالیات بر درآمد نیوساوت ولز از سال ۲۰۱۸ به استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای شناسایی افرادی روی آورده که بدهی های مختلفی دارند، اما واقعاً از توان پرداخت سریع آن برخوردار نیستند و باید از اقدام قانونی ضد آنها جلوگیری شود. استفاده از هوش مصنوعی در این عرصه سالانه منجر به شناسایی ۱۵ هزار نفر شده و برای حل مشکلات آنان از روش هایی همچون هدایت شغلی، عرضه خدمات اجتماعی، مشاوره، یا توانبخشی استفاده شده است.

1400/09/04
20:17:18
5.0 از 5
889
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم