نهایت علم elmend

روسیه میلیاردر ژاپنی را به فضا برد

روسیه میلیاردر ژاپنی را به فضا برد

به گزارش نهایت علم میلیادر ژاپنی برای اقامتی ۱۲ روزه به فضا رفت.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، "یوساکو مائه زاوا"(Yusaku Maezawa)، میلیاردر ژاپنی به همراه "یوزو هیرانو"(Yozo Hirano)، تهیه کننده فیلم و "الکساندر میسورکین"(Alexander Misurkin)، فضانورد، سوار بر موشک سایوز روسیه به فضا رفتند. این موشک در ساعت ۲: ۳۸ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی( ۱۱: ۰۸ بامداد تهران) از مرکز بایکونور در قزاقستان به فضا پرتاب شد. بخش اول آن چهار دقیقه پس از پرتاب جدا شد. بخش دوم آن هم بعد از گذشت شش دقیقه جدا شد.


این مأموریت، ۱۲ روز به طول خواهد انجامید و خدمه سفری شش ساعته تا ایستگاه فضایی بین المللی در پیش دارند. کپسول آنها امروز در ساعت ۸: ۴۱ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۷: ۱۱ به وقت تهران) به ماژول "پویسک" متصل خواهد شد.
مائه زاوا، هیرانو و میسورکین به فضانوردان حاضر در مدار یعنی آنتوان شاکپلروف و پیوتر دوبروف از آژانس فضایی روسکاسموس روسیه، مارک وندهی، راجا چاری، تام مارشبرن و کایلا بارون از ناسا و ماتیاس ماورر از آژانس فضایی اروپا می پیوندند.


این سه نفر در روز یکشنبه ۱۹ دسامبر(۲۸ آذر) در ساعت ۶: ۳۰ عصر به وقت منطقه زمانی شرقی (۳: ۰۰ بامداد دوشنبه به وقت تهران) از ایستگاه فضایی جدا شده و به سمت زمین حرکت می کنند و در ساعت ۱۰: ۱۸ شب به وقت منطقه زمانی شرقی ( ۶: ۴۸ بامداد دوشنبه به وقت تهران) فرود می آیند.
مائه زاوا امیدوار است که بعد از این مأموریت، به مکانی دورتر از ایستگاه فضایی بین المللی سفر کند. این میلیاردر ژاپنی مقرر است سفری به نزدیکی ماه داشته باشد. این سفر با موشک استارشیپ انجام خواهد گرفت. زمان انجام این مأموریت سال ۲۰۲۳ اعلام شده اما این زمان بندی قطعی نیست.
منبع:

1400/09/18
11:57:48
5.0 از 5
576
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
نهایت علم