نهایت علم elmend

تصویر فضانوردان در کنار یک گیاه محبوب

تصویر فضانوردان در کنار یک گیاه محبوب

به گزارش نهایت علم ایستگاه فضایی بین المللی به تازگی در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصاویری جالب از دو فضانورد ساکن ایستگاه فضایی بین اللملی منتشر نمود.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، فضانوردان ناسا به نامهای "مارک وند هی" و "کایلا بارون" بعد از برداشت فلفل های چیلی، در مقابل "زیستگاه پیشرفته گیاه"(APH) ایستگاه فضایی بین المللی آمدند و این عکس را ثبت کردند. این فلفل ها در داخل "دستگاه تحقیقات گیاه شناسی فضایی" رشد کرده بودند.
فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی روزانه به انجام فعالیت و آزمایش های مختلفی می پردازند که نتایج این آزمایش ها می تواند به صورت قابل توجهی درک دانشمندان در زمینه های مختلف را افزایش دهد. مطالعات مواد پیشرفته، بهبود و افزایش منابع مواد غذایی در فضا همگی همچون کارهایی هستند که فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی انجام می دهند.
فضانوردان در آزمایشی معروف به "Plant Habitat-۰۴" به رشد فلفل در فضا پرداخته بودند. چندی قبل خدمه ایستگاه فضایی بعد از ماه ها، ثمره تلاشهای خویش را که یکی از آنها رشد این فلفل ها بود، دیدند. آزمایش پرورش فلفل یکی از پیچیده ترین آزمایشات رشد محصولات کشاوزی در فضا تا به امروز است چون که دوره رشد این محصول طولانی بوده و قبل از رشد احتیاج به گرده افشانی داشته است.
چندی قبل فضانوردان با انجام این آزمایش ناسا که شامل رشد و برداشت فلفل چیلی در فضا بود، دو رکورد جهانی را ثبت کردند. اولین رکورد برای رشد محصولی در فضا که توسط آن تعداد زیادی از فضانوردان در فضا تغذیه شدند و دیگری، رکورد انجام طولانی ترین آزمایشی که تابحال در ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) انجام شده است.
این آزمایش بخشی از تحقیقات ناسا در زمینه رشد محصولات کشاورزی در فضا بود چونکه میوه ها و سبزیجات به علت داشتن مواد مغذی کلیدی مانند ویتامین C و ویتامین K می توانند گزینه خوبی برای رژیم غذایی فضانوردان بخصوص فضانوردانی که در آینده طی مأموریت های طولانی فضای عمیق در آنجا خواهند ماند، باشند.1400/09/21
14:05:29
5.0 از 5
558
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
نهایت علم