نهایت علم elmend

فرمانده و خلبان مأموریت کرو-۶ ناسا مشخص شدند

فرمانده و خلبان مأموریت کرو-۶ ناسا مشخص شدند

به گزارش نهایت علم ناسا دو نفر از فضانوردان مأموریت کرو-۶ را تعیین کرده است.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، در ششمین مأموریت مداری فضاپیمای کرودراگون به ایستگاه فضایی بین المللی، فضانوردان ناسا، "استفن بوون"(Stephen Bowen) و "وودی هوبرگ"(Woody Hoburg) به ترتیب بعنوان فرمانده و خلبان حضور خواهند داشت. شرکای بین المللی این آژانس فضایی در آینده خدمه دیگری بعنوان متخصص پرواز به مأموریت اضافه خواهند کرد.
انتظار می رود این فضاپیما در سال ۲۰۲۳ سوار بر یک موشک فالکون ۹ از مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی در فلوریدا به فضا پرتاب شود و بوون، هوبورگ و سایر خدمه بین المللی این مأموریت، به سایر فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بپیوندند.
این مأموریت چهارمین سفر بوون به فضا خواهد بود. وی در سه مأموریت فضایی "STS-۱۲۶" در سال ۲۰۰۸، "STS-۱۳۲" در سال ۲۰۱۰ و "STS-۱۳۳" در سال ۲۰۱۱ حضور داشته است. او بیشتر از ۴۰ روز را در فضا گذرانده که ۴۷ ساعت و ۱۸ دقیقه از آن صرف پیاده روی فضایی شده است. این فضانورد در کوهاست(Cohasset)، ماساچوست متولد شد. مدرک لیسانس خویش را در رشته مهندسی برق از آکادمی نیروی دریایی آمریکا در آناپولیس(Annapolis)، مریلند دریافت کرد و مدرک کارشناسی ارشد خویش را در رشته مهندسی اقیانوس از دانشگاه فناوری ماساچوست و موسسه اقیانوس شناسی Woods Hole در فالموث(Falmouth) دریافت کرد. در ژوئیه سال ۲۰۰۸ او تبدیل به نخستین افسر زیردریایی شد که بعنوان فضانورد توسط ناسا انتخاب شده است.
هوبورگ هم در سال ۲۰۱۷ بعنوان فضانورد ناسا انتخاب گردید و مأموریت کرو-۶ نخستین سفر فضایی او خواهد بود.
او اهل پیتسبورگ(Pittsburgh) است و مدرک لیسانس خویش را در رشته هوانوردی و فضانوردی از موسسه فناوری ماساچوست دریافت کرده و دکترای خویش را در رشته مهندسی برق و علوم کامپیوتر از دانشگاه کالیفرنیا، برکلی گرفته است.
زمانی که هوبورگ بعنوان فضانورد انتخاب شد، استادیار هوا و فضا در دانشگاه فناوری ماساچوست بود. تحقیقات هوبورگ بر روش های موثر برای طراحی سیستم های مهندسی متمرکز بود. وی همینطور خلبان تجاری هواپیماهای تک موتور و چندموتور است.
برنامه خدمه تجاری ناسا(Commercial Crew Program) با همکاری صنعت هواوفضای آمریکا، مأموریت هایی ایمن، قابل اعتماد و مقرون به صرفه از زمین به ایستگاه فضایی و بالعکس را رقم می زند. این مأموریت ها با موشک و فضاپیماهای ساخت آمریکا و از خاک این کشور انجام می شوند.
از ۲۱ سال قبل تاکنون، انسان ها به صورت مداوم در ایستگاه فضایی به زندگی و کار پرداخته اند. آنها دانش ما در حوزه علم را افزایش داده و فناوری های جدیدی به معرض نمایش گذاشته اند و همینطور در تحقیقات به پیشرفت هایی دست یافته اند که امکان دست یابی به آنها در زمین وجود نداشته است.
بعنوان یک تلاش جهانی، ۲۴۴ نفر از ۱۹ کشور از ایستگاه فضایی بین المللی دیدن کرده اند و این آزمایشگاه گردان میزبان ۳۰۰۰ تحقیق از ۱۰۸ کشور و منطقه بوده است.
ایستگاه فضایی بستری ضروری برای ناسا است تا به وسیله آن چالش های سفرهای فضایی طولانی مدت را درک و بر آنها غلبه کند و فرصت های تجاری سفر در مدار پایین زمین را گسترش دهد.
از آنجائیکه شرکتهای تجاری بر حمل و نقل انسان ها به مدار زمین تمرکز دارند، ناسا آزادانه می تواند بر ساخت فضاپیماها و موشک برای مأموریت های فضایی عمیق تر مانند سفر به ماه و مریخ تمرکز کند.1400/09/28
20:42:57
5.0 از 5
519
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
نهایت علم