نهایت علم elmend

بهترین تصویر ۲۰۲۱ هابل از نگاه کاربران

بهترین تصویر ۲۰۲۱ هابل از نگاه کاربران

به گزارش نهایت علم ناسا به تازگی در حساب کاربری تلسکوپ فضایی هابل در اینستاگرام تصویری زیبا از یک سحابی منتشر نمود.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، ناسا با انتشار این تصویر نوشت: این هفته در بخش استوری اینستاگرام صفحه هابل از شما خواسته بودیم به تصویر مورد علاقه شما از هابل که در سال ۲۰۲۱ انتشار یافته است، رای دهید. حال باید بگوییم برنده این رقابت تصویر ارتقای یافته ای از سحابی پرده است.
تلسکوپ فضایی "هابل" با کمک "دوربین میدان باز ۳ "(Wide Field Camera ۳) خود موفق به ثبت تصویر بی نظیری از این سحابی شده است. تلسکوپ فضایی هابل با استفاده از "دوربین میدان باز ۳" خود تصویری اعجاب انگیز از سحابی پرده(Veil Nebula) که در فاصله حدود ۲۱۰۰ سال نوری از زمین و در صورت فلکی ماکیان قرار دارد، ثبت کرده است. تنها بخش کوچکی از این سحابی باشکوه در این تصویر ثبت شده است.
باآنکه گفتنی است در بعضی موارد این سحابی، حلقه ماکیان هم نامیده می شود. سحابی پرده یک بازمانده ابرنواختر است که بقایای درحال گسترش آن در اثر انفجار ستاره ای بوجود آمده و نور آنها هم پنج هزار تا ۱۰ هزار سال پیش به سیاره زمین رسیده اند. حلقه ماکیان(Cygnus Loop‎) یک بازمانده ابرنواختر بزرگ در صورت فلکی ماکیان است. بعضی از قوس های این حلقه با نام سحابی پرده شناخته می شوند. در این تصویر از تکنیک های پردازشی جدید استفاده شده است و با این کار جزئیات رشته های ظریف و گاز یونیده سحابی به زیبایی قابل مشاهده می باشد.1400/10/13
10:36:30
5.0 از 5
904
تگهای خبر: فضا , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
نهایت علم