نهایت علم elmend

آموزش رانندگی به ماهی قرمز !

آموزش رانندگی به ماهی قرمز !

نهایت علم: تعدادی از محققان در مطالعه اخیرشان توانستند به چند ماهی قرمز آموزش دهند که چگونه با حرکت در یک مسیر خاص یک آکواریوم رباتیک را روی زمین حرکت دهند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا، در یکی از عجیب ترین آزمایش های علمی که تا حالا انجام شده است، پژوهشگران به چند ماهی قرمز آموزش دادند تا یک مخزن رباتیک را در اطراف یک اتاق حرکت دهند.
دانشمندان طی این مطالعه آزمایش مذکور را با کمک یک مخزن پر از آب، یک دوربین و یک کامپیوتر که در بالای مجموعه ای از چرخ ها تعبیه شده بود، انجام دادند.
در آزمایشات، پژوهشگران با کمک دوربین و کامپیوتر تعبیه شده توانستند موقعیت ماهی را در زمان حال تشخیص دهند و موتورهای وسیله مذکور را برای حرکت وسیله در همان جهت فعال کنند.
۶ ماهی قرمز با موفقیت جهت استفاده از این وسیله عجیب آموزش دیدند و توانستند راه خودرا در اتاق کوچک به سمت جایزه که غذایشان بود، بیابند.
بگفته پژوهشگران، نتایج نشان میدهد که ماهی ها می توانند مهارت های ناوبری خودرا با یک محیط زمینی کاملا متفاوت نیز تنظیم کنند.
پژوهشگران این مطالعه قصد داشتند دریابند اگر یک موجود را از محیط اصلی خود جدا کنند و آنرا در یک محیط متفاوتی قرار دهند و برخی وظایف را نیز برای او تعیین کنند، چه اتفاقی رخ خواهد داد.
آنها در آزمایشات خود از ۶ ماهی قرمز استفاده کردند و آنها را در یک مخزن آب و در وسط میدان آزمایش قرار دادند. پژوهشگران ادعا کردند که ماهی می تواند بر چالش "دستکاری محیطی" غلبه کند. یافته ها نشان میدهد که اگر آنها به نحوی شرایط خودرا جهت زندگی خارج از آب وفق دهند، می توانند راه خودرا به سمت غذا بیابند تا شرایط بقای خودرا فراهم آورند. البته ناگفته نماند که ماهی ها بطور کلی و بطور طبیعی برای کاوش در محیط های خشکی تکامل نیافته اند.منبع:

1400/10/16
19:35:43
5.0 از 5
601
تگهای خبر: پژوهشگر , دانش , ربات , رباتیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
نهایت علم