نهایت علم elmend
در فضای مجازی مطرح شد؛

توضیح وزیر ارتباطات درباره حل مشکل سرعت و کیفیت اینترنت

توضیح وزیر ارتباطات درباره حل مشکل سرعت و کیفیت اینترنت

به گزارش نهایت علم وزیر ارتباطات با تاکید بر پیگیری برای حل مشکل سرعت و کیفیت اینترنت اظهار داشت: بازطراحی ترافیک شبکه ملی اطلاعات تا آخر سال تکمیل می شود.به گزارش نهایت علم به نقل از مهر، عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در یکی از شبکه اجتماعی نوشت: من و خانواده ام مانند شما گاهی از کندی و تأخیر شبکه کلافه و گله مند می شویم. کندی شبکه دلیلهای مختلفی دارد که یکی از آنها عبور و توزیع کل ترافیک شبکه از پایتخت است.
وی توضیح داد: تصور کنید یک هموطن در سیستان وبلوچستان بخواهد به محتوایی در استان همجوار مثل کرمان دسترسی داشته باشد و یا این که بخواهد روی پلت فرم وطنی «قرار» با یک فامیل در استان خود تصویری صحبت کند؛ قاعدتاً اگر چنین ارتباطی مستقیم باشد باید کمتر از ۵ میلی ثانیه برقرار شود اما اکنون این طور نبوده و چنین ارتباطی باید مسیر میان سیستان و بلوچستان و تهران و برگشت به کرمان را بچرخد و حدود سی میلی ثانیه تأخیر دارد. این یعنی کندی و تأخیر در ارتباط!
وزیر ارتباطات اظهار داشت: حالا اگر این ارتباط بین دو اپراتور متفاوت باشد، پیچیدگی و تأخیر در راه باز هم بیشتر می شود و اگر ارتباط بین داخل و خارج کشور باشد بازهم بیشتر خواهد شد.
زارع پور اضافه کرد: حالا همکاران من در شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سازمان فناوری اطلاعات و پژوهشگاه ارتباطات با همراهی اپراتورها و شرکت های تامین کننده محتوا، آستین بالا زده اند که این مشکل را حل کنند. یعنی مقرر است جریان ترافیک داده در کشور را بازطراحی کنند، طوری که بجای توزیع تمام ترافیک کشور از پایتخت، محتوا در نزدیکترین محل و در مراکز منطقه ای توزیع داده توزیع شده و تأخیر و کندی به حداقل برسد.
به گفته وی، این کار با فعال کردن نقاط توزیع شبکه داخلی (IXP ) و نقاط دروازه دسترسی به اینترنت بین المللی( IGW ) امکان دارد. در این صورت توزیع محتوای داخلی هم متناسب با همان نقاط توزیع شبکه داخلی انجام می شود.
وزیر ارتباطات اشاره کرد: در فاز نخست این طرح که یکی از پروژه های شبکه ملی اطلاعات است، نقاط توزیع داده و محتوا در شهرهای تبریز، شیراز و مشهد ایجاد می شود و در فاز دوم، طبق طراحی تا ده مرکز توزیع داده در نقاط مختلف کشور ایجاد خواهد شد. البته کار اپراتورها در ایجاد این مراکز خیلی دشوار است و باید مورد حمایت قرار گیرند.
زارع پور اظهار داشت: به یاری پروردگار تا آخر سال جاری بازطراحی ترافیک شبکه تکمیل و همزمان اقدامات اجرائی برای پیاده سازی این طرح آغاز می شود و طرح در چند فاز به تدریج تکمیل خواهد شد.
وی اضافه کرد: از زمانی که این مسئولیت سنگین را پذیرفتم با خود عهد کردم که هر روز پیگیر حل مشکل اتصال و سرعت و کیفیت ارتباطات باشم تا هیچ هم وطنی کلافه و گله مند نشود و با راحتی و آرامش از خدمات فناوری استفاده نماید. حالا هم وظیفه خود می دانم که هر کاری برای بهبود کیفیت و سرعت ارتباطات در کشور انجام می شود را به شما مردم عزیز گزارش داده و بازخوردهای شما را دریافت کنم.


منبع:

1400/10/22
22:37:09
5.0 از 5
805
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم