نهایت علم elmend

بدافزاری که همه سیستم عامل ها را هدف می گیرد

بدافزاری که همه سیستم عامل ها را هدف می گیرد

محققان امنیتی از شناسایی بدافزار خطرناکی اطلاع داده اند که همه سیستم عامل های شناخته شده شامل ویندوز، لینوکس و مک را هدف قرار می دهد.به گزارش نهایت علم به نقل از زد دی نت، بدافزار مورد اشاره با ایجاد جای پایی بر روی سیستم عامل های مختلف به هکرها امکان می دهد به کامپیوتر های صدمه پذیر دسترسی یافته و داده های مدنظر خویش را سرقت نمایند.
بدافزار مذکور که نخستین بار توسط محققان مؤسسه اینتزر شناسایی شده از جانب آنان سیس جوکر نام گرفته و بعد از حمله ای به یک وب سرور تحت لینوکس در یک مؤسسه آموزشی در ماه دسامبر مورد شناسایی قرار گرفت. سیس جوکر عامل موفقیت این حمله نبود، ولی بر روی سرورهای مؤسسه مذکور که نامش افشا نشده، وجود داشت.
ماهیت سیس جوکر و روش ایجاد جای پای نفوذ توسط آن بر روی کامپیوتر ها مورد توجه کارشناسان قرار گرفته است. این بدافزار قادر به اجرای فرامین مختلف، بارگذاری و ارسال انواع فایل ها و غیره قابل استفاده می باشد و بنابراین بعنوان ابزاری برای سرقت اطلاعات و هم انتقال بدافزارهای دیگر به کامپیوتر های صدمه پذیر قابل استفاده می باشد.
تنوع سیستم عامل هایی که این بدافزار آنها را مورد حمله قرار می دهد، باعث نگرانی کارشناسان شده است. این بدافزار خویش را یک نرم افزار به روزرسان سیستم عامل های لینوکس و مک جا می زند و البته در مورد ویندوز خویش را بعنوان یکی از درایورهای اینتل معرفی می کند. عوامل طراحی این بدافزار هنوز شناسایی نشده اند.


منبع:

1400/10/25
22:04:22
5.0 از 5
854
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
نهایت علم