نهایت علم elmend

تسلا متهم به پرت کردن حواس رانندگان شد

تسلا متهم به پرت کردن حواس رانندگان شد

نهایت علم: اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا خواهان دریافت اطلاعات بیشتری از شرکت خودروسازی تسلا در مورد نقش این شرکت در ایجاد حواس پرتی در رانندگان شده است.به گزارش نهایت علم به نقل از رویترز، تسلا متهم است که با فعال کردن قابلیت اجرای بازی بوسیله نمایشگر لمسی داشبورد تولیدات خود موجب حواس پرتی رانندگان و بیشتر شدن خطر تصادف کردن این افراد شده است.
اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا خواهان تحقیقات اساسی دراین زمینه و دریافت اطلاعاتی در مورد بیش از ۵۸۰ هزار خودروی تسلا شده است تا مشخص شود این توانایی چه میزان در افزایش امار تصادفات تولیدات تسلا مؤثر بوده است.
پیش از این و در ماه دسامبر هم تسلا تحقیقاتی را دراین زمینه و بر روی خودرو های مدل ۳، اس، ایکس و وای که از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲ تولید شده اند، انجام داده بود. برمبنای بررسی های اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا قابلیت مذکور موسوم به بازی سرنشین سبب حواس پرتی رانندگان و افزایش ریسک تصادف آنها می شود.
قبلاً دراین زمینه تحقیقاتی در ماه دسامبر هم به عمل آمده بود. قبلاً قابلیت مذکور تنها در صورت پارک بودن وسایل نقلیه فعال و در دسترس بود، اما بعد از مدتی در حین حرکت نیز قابل استفاده شد. بعد از بالا گرفتن اعتراض ها تسلا این توانایی را مجدداً تنها در زمان پارک خودرو ها در دسترس قرار داد.


منبع:

1400/11/06
20:49:11
5.0 از 5
843
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم