نهایت علم elmend

ابداع یک موتور احتراق داخلی جدید با آلایندگی صفر

ابداع یک موتور احتراق داخلی جدید با آلایندگی صفر

یک موتور احتراق داخلی جدید همراه با بهبود توان و قدرت، تقریباً بدون آلایندگی است.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، جهان به شکل فزاینده ای درحال رویگردانی از استفاده از وسایل نقلیه دارای موتور احتراق داخلی(ICE) است، اما تعدادی از شرکتها قصد دارند از تکنولوژیهای جدید استفاده کنند تا به این موتورها اجازه دهند در کنار موتورهای برقی به مقابله با تغییرات آب و هوایی کمک کنند.
یک نمونه از این تلاش ها موتور احتراق داخلی جدید شرکت "استرون ایرواسپیس"(Astron Aerospace) موسوم به "امگا ۱"(Omega ۱) است که با کاهش مصرف سوخت فسیلی و عدم انتشار آلاینده ها، جان تازه ای به موتورهای احتراق داخلی می بخشد.
موتور "امگا ۱" برای کار با چندین سوخت مختلف طراحی شده است و سازندگان آن ادعا می کنند که آلایندگی خیلی کم و نزدیک به صفر تولید می کند.
این شرکت می گوید که نمونه اولیه موتور خودرا ساخته است و اطلاعات بیشتری را در آینده ای نه چندان دور منتشر خواهدنمود.
بگفته "ایرو اسپیس"، خاصیت های جذاب این موتور موجب می شود "امگا ۱" نخستین موتور جهان با انتقال خطی فعال قدرت باشد. این شرکت در وب سایت خود می گوید: هنگامی که موتور "امگا ۱" روشن می شود، تمام نیرو را بوسیله یک شفت قدرت چرخان منتقل می کند. همین طور "امگا ۱" به سبب مقاومت بالا و تحمل دور در دقیقه بالا، نیازی به آب بندی شدن ندارد.
این شرکت می گوید "امگا ۱" با ارائه یک موتور جدید، کوچک تر و قدرتمندتر در صورتیکه سوخت بسیار کمتری مصرف می کند، جهان را به سمت آینده ای بهتر سوق خواهد داد. این شرکت می گوید که موتور جدید آن در صورتیکه گشتاور و قدرت را در یک بسته فوق العاده کوچک بهبود می بخشد، به میزان قابل توجهی گازهای گلخانه ای کمتری تولید می کند.
یک موتور استاندارد "امگا ۱" تنها ۱۶ کیلوگرم وزن دارد و ۱۶۰ اسب بخار قدرت و ۱۷۰ پوند فوت گشتاور تولید می کند.
این شرکت می گوید طراحی نوآورانه این موتور همین طور به موتورهای گوناگون اجازه می دهد تا در کنار هم قرار بگیرند و توان خروجی را بالا برند.
بااینکه طراحی این موتور به احتمال زیاد مانع از پیشرفت مداوم به سمت برقی شدن وسایل نقلیه نمی گردد، بلکه ممکنست به حفظ فناوری احتراق داخلی که بیش از یک قرن بسیار قابل اعتماد بوده است، کمک نماید. برای مثال، کشورهای کانادا و نروژ بتازگی ممنوعیت تولید و عبور و مرور خودرو های دارای موتور احتراق داخلی را در آینده نزدیک اعلام نموده اند.1400/11/09
22:54:15
5.0 از 5
643
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
دوستان سایت نهایت علم
نهایت علم