نهایت علم elmend

فعالیت ۶ مرکز نوآوری در جهت توسعه صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی

فعالیت ۶ مرکز نوآوری در جهت توسعه صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی

معاونت علمی و فناوری اعلام نمود: ۶ مرکز نوآوری در جهت توسعه صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی فعالیت می نمایند.به گزارش نهایت علم به نقل از معاونت علمی و فناوری، همچون عواملی که ایجاد مراکز نوآوری را به یک نیاز تبدیل نموده به وجود آمدن تغییرات سریع در فناوری های روز دنیا و مسائل اجتماعی جامعه امروز است.
همین لزوم سبب شکل گیری مراکز نوآوری زیادی در عرصه های مختلف فناورانه کشور شده است. مراکزی که به یکی از پایه های اصلی توسعه فناوری بدل شده اند و با جذب خلاقیت ها و نوآوری های افراد به دنبال عرضه یک محصول به بازار هستند. همچون حوزه های فناورانه ای که با کمک این مراکز در راه توسعه یافتگی قرار گرفته است صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی است.
«مرکز نوآوری فرآورده های طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران» و مراکز نوآوری «کرمانشاه»، «اردبیل»، «همدان»، «یاسوج» و «گناباد»، ۶ مرکزی هستند که وظیفه جذب نوآوری ها و انتفاق آنها به بازار را به عهده گرفته اند.
مرکز نوآوری، مرکزی است که یک یا چند تیم نوآور با همکاری مراکز تحقیقاتی و شرکتهای متقاضی در زمینه تولید محصولاتی جدید در یک حوزه تخصصی در قالب برنامه ای بلندمدت با هم همکاری می کنند.
این فعالیت ها در کنار ۴ شتاب دهنده شکل گرفته در این عرصه رونق بیشتری یافته، مجموعه هایی که در زمینه فرآورده های عصاره و اسانس فرآورده های طب سنتی و داروهای گیاهی مشغول به ارئه خدمات هستند.
ایجاد زمینه مناسب برای بروز خلاقیت و بستری برای رشد و پرورش ایده های نو بر اساس دانش، پشتیبانی از طرح های پژوهشگران، محققان، دانشجویان و دانش آموزان، کمک به شکل گیری و حیات شرکتهای دانش بنیان و ایجاد بستر مناسب برای کارآفرینی، اشتغال و تجاری سازی محصولات همچون اهداف ایجاد و راه اندازی مراکز نوآوری است.

1400/11/25
08:12:14
5.0 از 5
428
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
نهایت علم