نهایت علم elmend

بعضی از سایت ها در فهرست سیاه گوگل قرار می گیرند

بعضی از سایت ها در فهرست سیاه گوگل قرار می گیرند

نهایت علم: گوگل بطور مخفیانه در حال قرار دادن بعضی از سایت ها در فهرست سیاه است تا درنتایج جست وجو كاربران نمایش داده نشوند.


به گزارش نهایت علم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، براساس گزارشات انتشار یافته از طرف "وال استریت ژورنال"، این غول فناوری با وجود انكار علنی این اقدام، در حال قرار دادن برخی سایت ها در فهرست سیاه است.
این روزنامه مدعی شده كه گوگل از سال ۲۰۰۰ میلادی، بعضی از سایت ها را در فهرست سیاه قرار داده است.
از میان این سایت ها می توان به سایت هایی اشاره نمود كه در آنها محتوای كودك آزاری وجود دارد یا قانون "كپی رایت" را نقض كرده اند.
با قرار دادن این سایت ها در فهرست سیاه، در نتایج جست وجو نمایش داده نمی شوند.
یك سخنگوی گوگل گفته كه خود این شركت بطور دستی ترتیب نتایج جست وجو را تعیین نمی كند.
از طرفی، سایت هایی كه واجد شرایط سیاست های ورود به اخبار یا بخش های اطلاعاتی گوگل نیستند، در نوار جست وجو نمایش داده نمی شوند.
هرگونه تغییر در فهرست سیاه این وب سایت ها و یا اضافه كردن سایت های جدید به فهرست سیاه باید حداقل توسط دو نفر صورت گیرد، یك نفر برای ایجاد تغییر و نفر دیگر برای تایید تغییرات.
در گزارشات وال استریت ژورنال آمده كه گوگل در نتایج جستجوی خود تغییرات الگوریتمی به وجود آورده است كه نسبت به مشاغل كوچك، از مشاغل بزرگ طرفداری می كند.
همین طور بعضی از وب سایت های مهم همچون آمازون و فیس بوك در نتایج جستجو ترقی پیدا كرده اند.
سخنگوی گوگل همین طور اظهار كرده كه بازخوردهای عموم مردم برای بهبود جست وجو در گوگل موثر است و گوگل به این بازخوردها توجه خواهدنمود.
منبع:

1398/08/25
13:59:20
5.0 از 5
4112
تگهای خبر: سایت , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
نهایت علم